Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Udane występy Bieńka i Bednorza

Serie A M: Udane występy Bieńka i Bednorza

fot. fivb-org

Kolejne wygrane, zdobywając komplet punktów zanotowały Leo Shoes Modena Bartosza Bednorza oraz Cucine Lube Civitanova Mateusza Bieńka. Plan zrealizowała równie SirSafety Perugia z Wilfredo Leonem w składzie. Powodów do optymizmu nie mieli siatkarze Monzy, nawet dobra gra Bartosza Kurka nie uchroniła tego zespołu przed porażką.

Przed meczem w Latinie w roli faworytów stawiano podopiecznych Andrei Gianiego, z tej roli Bartosz  Bednorz i jego koledzy wywiązali się bezbłędnie. W spotkaniu w szeregach gialloblu zabrakło Matthew Andersona, któremu koledzy z zespołu dedykowali zwycięstwo (reprezentant Stanów Zjednoczonych w miniony weekend został ojcem). Miejsce Andersona w wyjściowym składzie zajął Denis Kaliberda. Niemiec utrzymał 63% efektywność zagrań, będąc pewnym punktem swojego zespołu. Po raz  kolejny liderem Modeny był jednak Ivan Zaytsev, atakujący zespołu  Andrei Gianiego na konto swojej drużyny zapisał 23 punkty, zostając MVP spotkania. Kolejny udany mecz w Italii zanotował Bartosz Bednorz. Polski przyjmujący zakończył spotkanie z dorobkiem 18 punktów, przy 63% skuteczności zagrań. Już pierwszy set meczu był zapowiedzią wyrównanej walki, miejscowi pozwolili uciec rywalom, w końcówce seta niwelując jednak dystans. Kluczowa faza seta należała do Modeny, miejscowi zdołali wyciągnąć wnioski z porażki. O sile ataku  Top Volley stanowił Jean Patry i kolejną odsłonę po walce na przewagi wygrali podopieczni Lorenzo Tubertiniego. To był ostatni zryw gospodarzy, którzy w konfrontacji z ponad 60% skutecznością Modeny byli bezradni, przegrywając finalnie 1:3.Prawdziwą siatkarską lekcję swoim rywalom dali siatkarze mistrza Italii. W konfrontacji z Cucine Lube Civitanova zespół Bartłomieja Klutha nie miał żadnych szans. Kluth rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, po dwóch rozegranych setach, z dorobkiem 4 oczek przy średniej 31% efektywności zagrań opuszczając jednak plac gry. Po pierwszym, przegranym do ośmiu secie spotkania w kolejnych fragmentach meczu przyjezdni walczyli nieco dłużej. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego zdominowali rywali na siatce. Blok biancorossich stanowił dla przyjezdnych ścianę nie do przejścia, podczas nieco ponad godzinnego spotkania siatkarze Lube zdobyli bezpośrednio blokiem aż 12 punktów. Najlepiej intencje rywali odczytywał Robertlandy Simon i to kubański środowy Lube został wybrany zawodnikiem meczu. Mateusz Bieniek tym razem rozegrał całe spotkanie, atakując ze skutecznością na poziomie 56% na konto swojego zespołu zapisując osiem punktów.

Swoją drużynę do triumfu poprowadził Wilfredo Leon, jego Sir Safety Perugia 3:1 pokonała Kioene Padova. Wilfredo Leon jako najlepiej punktujący swojej drużyny zdobył 19 punktów, to był kolejny mecz, w którym reprezentant Polski wykazał się znakomitą dyspozycją w polu serwisowym. Bezpośrednio tym elementem Leon punktował cztery razy, regularnie odrzucając rywali od siatki. Przewaga w polu serwisowym nie była jedynym atutem bianconerich, siła środka siatki również nie pozostawiała wątpliwości. Marko Podrascanin nie tylko odczytywał intencje rywali, punktując blokiem, ale mógł się pochwalić również 100% efektywnością zagrań na siatce, na 11 prób w ataku kończąc wszystkie. Na tak grającą Perugię rywale nie byli w stanie znaleźć sposobu.

Do udanych tej kolejki zmagań nie zaliczą siatkarze Vero Volley Monzy. Zespół Bartosza Kurka w konfrontacji z Ravenną zdołał urwać rywalom tylko seta. Po wygranej do 18 drugiej partii spotkania przyjezdni mieli swoje szanse na odwrócenie losów rywalizacji. Najbardziej zacięta była czwarta odsłona, wygrana przez Ravennę na przewagi 32:30. Bartosz Kurek po raz kolejny był najpewniejszym punktem swojego zespołu, dobra gra Polaka nie uchroniła Monzy przed porażką. Jako najlepiej punktujący zawodnik swojego zespołu Kurek zdobył 20 punktów, po drugiej stronie siatki brylowali jednak Ter Horst z Vernonem Evansem (obaj zdobyli powyżej 20 oczek). Mocnym punktem w grze Ravenny była również czujna postawa w bloku, na przestrzeni czterosetowego meczu zespół ten zdobył bezpośrednio tym elementem aż 13 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved