Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Serie A M: Lube odzyskuje fotel lidera, kolejka rozgrywana w ciszy

fot. fivb-org

Po przerwie spowodowanej zawieszeniem rozgrywek siatkarze włoskiej Serie A wrócili na ligowe parkiety. W meczach 23. kolejki nie brakowało emocji, w hicie kolejki Cucine Lube Civitanova Mateusza Bieńka pokonało Trentino. Modena pewnie pokonała Monzę Bartosza Kurka. Spotkania tej kolejki rozgrywano jednak bez udziału kibiców.

Dwa z sześciu spotkań zaplanowanych na ten weekend nie zostały rozegrane (mecze w Piacenzy i Mediolanie), zgodnie z planem w 23. kolejce pauzowała Sir Safety Perugia, która utraciła przewagę nad zespołem Ferdinando de Giorgiego. Mimo podziału punktów w hicie kolejki siatkarze mistrza Italii odzyskali pozycję lidera. Obecnie z dorobkiem 53 oczek biancorossi o jeden punkt wyprzedzają Modenę, o dwa oczka natomiast rywali z Umbrii.Początki meczu, rozgrywanego na terenie mistrza Włoch, nie zwiastowały jednak tak udanego zakończenia w wykonaniu Lube. Przyjezdni przystąpili do ataku od pierwszych akcji, w ataku nie do zatrzymania był Uros Kovacević. To właśnie reprezentant Serbii wyrósł do roli lidera swojego zespołu. Najlepiej punktujący Trento na konto swojego zespołu zapisał 24 oczka. Równie pewnie w konfrontacji z blokiem rywali radził sobie Aaron Russell. Dwie pierwsze partie miały dość podobny przebieg, zaliczkę wypracowaną na początku setów podopieczni Angelo Lorenzettiego utrzymywali do końca. W trzeciej partii spotkania gospodarze przystąpili do ataku, wygrywając 25:18. Ciężar w gry w ataku wziął na siebie Yoandy Leal, zdobywca 25. punktów został wybrany MVP spotkania. W decydującym, piątym secie, gra na styku utrzymywała się do końca. W wymianie sił na siatce lepiej reagował zespół Ferdinando de Giorgiego. Mateusz Bieniek na boisku pojawił się w roli zmiennika, tylko w drugiej partii meczu.

Do udanych tej kolejki nie zanotuje Monza Bartosza Kurka. Polski atakujący nie uchronił swojego zespołu przed porażką, z dorobkiem siedmiu punktów i średnią 29% – skutecznością zagrań nie dotrzymał kroku swoim kolegom z zespołu. Najpewniejszym punktem w szeregach Monzy był Yacine Louati (zdobywca 22 oczek) oraz Donovan Dzavoronok (13 punktów). Przyjezdni zdołali urwać wyżej notowanym rywalom tylko jednego seta. W „polskim” meczu zdecydowanie lepiej zaprezentował się Bartosz Bednorz, przyjmujący wyrósł do roli lidera swojego zespołu. Na przestrzeni czterosetowego spotkania zdobył 19. punktów, atakując z imponującą 67% skutecznością zagrań. Wykazał się również wyjątkową czujnością w bloku, dopisując na konto swojej drużyny trzy oczka. To właśnie siła bloku była kluczem do sukcesu ekipy Adrei Gianiego (13 skutecznych bloków). Gorszy moment Modena miała w trzeciej partii, szybko jednak odzyskując kontrolę nad przebiegiem zmagań. Obok Bednorza nie zawodził  Ivan Zaytsev. MVP meczu wybrany został Micah Christenson.

W Latinie również nie brakowało emocji, zespół Bartłomieja Klutha postawił twarde warunki gospodarzom. Sam Kluth na boisku pojawiał się jedynie zadaniowo. Niekwestionowanym liderem i bohaterem Verony został Matej Kazijski. Reprezentant Bułgarii do zespołu dołączył dość niedawno i w ekspresowym tempie wpisał się w model gry swojego zespołu. To właśnie zdobywca 23. punktów – Kazijski został wybrany MVP spotkania. Miejscowi mogą mówić o zmarnowanej szansie, prowadzili już bowiem 2:1, pozwalając dojść do głosu rywalom.

Na powrót siatkarskich emocji w Italii będziemy musieli poczekać, zmagania włoskiej Serie A decyzją władz ligi zostają bowiem ponownie zawieszone, tym razem do 4 kwietnia.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved