Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Lube o krok od finału, Modena wyrównała stan rywalizacji

Włochy M: Lube o krok od finału, Modena wyrównała stan rywalizacji

fot. Modena Volley

Rywalizacja włoskiej Serie A nabiera tempa. Za nami już po dwa mecze półfinałowe i tylko podopieczni Ferdinando de Giorgiego mogą czuć się pewnie. Biancorossi w drugim spotkaniu pokonali Trento i do wielkiego finału brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Bardziej wyrównana jest konfrontacja drugiej pary, gdzie po dwóch meczach mamy remis.

Spotkanie w Trydencie, rozstrzygane po tie-breaku, mogło zapowiadać równie zacięte starcie w drugim spotkaniu. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego rozpoczęli od falstartu, problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku i spora liczba niewymuszonych błędów własnych postawiły miejscowych w trudnej sytuacji. W tej odsłonie nie najlepiej prezentował się Sokołow, gorsze noty niż w pierwszym spotkaniu zbierał też Juantorena. Po drugiej stronie siatki nie mylił się natomiast Uros Kovacević, podopieczni Angelo Lorenzettiego uaktywnili się również w polu serwisowym, co pozwoliło zbudować i utrzymać kilkupunktowy dystans, w tej partii Trento prowadziło 16:11, aby wygrać 25:16.W odsłonie kolejnej role się odwróciły, biancorossi wyciągnęli wnioski z wcześniejszej partii, do swojej dobrej dyspozycji wrócił Cwetan Sokołow, do roli lidera Lube wyrósł Leal. Gra na styku utrzymywała się jedynie do poziomu ósmego punktu, później kolejny bieg wrzucili podopieczni Ferdinando de Giorgiego. Efektywność siatkarzy Lube wzrosła z 35% do 50%, jednak nie tylko skuteczność zagrań w pierwszej akcji sprzyjała biancorossim, miejscowi wzmocnili zagrywkę, uaktywnili się w bloku i triumfując 25:18, wyrównali stan rywalizacji. W trzeciej partii siatkarze z Trydentu próbowali jeszcze dotrzymywać kroku rywalom, Kovacević nie miał większego wsparcia ze strony swoich kolegów, na środku siatki nie zawodził co prawda Lisinac, zabrakło skuteczności atakującego (Luca Vettori zanotował jedynie 31% skuteczności w ataku). Po raz kolejny nie zawiódł Leal, ta partia była najlepsza pod względem ataku w wykonaniu biancorossich, w ten sposób gospodarze punktowali aż 20 razy i mimo ze gialloblu nie mylili się za często, dominacja na siatce wystarczyła Lube do triumfu. W czwartym secie goście mieli jeszcze swoje szanse, 76% efektywność Leala i jego kolegów odebrała złudzenia siatkarzom z Trydentu. MVP spotkania wybrany został zdobywca 23 punktów w meczu – Yoandy Leal.

Tym razem pięciosetowe starcie wyłoniło triumfatora w drugiej parze półfinałowej. W konfrontacji Wilfrdo Leona z Bartoszem Bednorzem tym razem górą był zawodnik Modeny. Julio Velasco już od pierwszych akcji postawił na polskiego przyjmującego, a ten po raz kolejny nie zawiódł. Na przestrzeni pięciosetowego starcia Polak zanotował 16 punktów, będąc jedna z czołowych postaci swojego zespołu. Zdecydowanym liderem Modeny był Ivan Zaytsev, atakujący reprezentacji Włoch na konto swojego zespołu zapisał 30 punktów i to on został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Zaytsev imponował skutecznością, utrzymując 72% w ataku, z czym trudno było mierzyć się podopiecznym Lorenzo Bernardiego. Zespół z Umbrii mógł liczyć na duet Atanasijević/ Leon. Wilfredo Leon do oczek zdobywanych w ataku dodał pięć asów serwisowych i to w nim bianconeri mogli pokładać nadzieję na wywiezienie z trudnego terenu cennego zwycięstwa. Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Lorenzo Bernardiego, w odsłonie premierowej bianconeri wykorzystywali potknięcia rywali, utrzymując przewagę w ataku. Gospodarze odwrócili losy rywalizacji, oczekiwane rezultaty przyniosło ryzyko podejmowane w polu serwisowym, coraz lepiej prezentowała się efektywność w zagraniach z pierwszej akcji, nie brakowało widowiskowych obron, a w kontrach nie do zatrzymania był Zaytsev. Cieniem na grze Perugii kładł się trzeci set, w którym przyjezdni sprezentowali rywalom aż dziesięć punktów. Niewiele wskazywało, na przebudzenie, które przyszło w czwartej partii, zespół Lorenzo Bernardiego doprowadził do wyrównania, głównie dzięki regularności zagrywki (5 asów serwisowych). Tie-break to jednak już popis gry miejscowych, tym samym wygrywając 3:2 Modena wyrównała stan rywalizacji półfinałowej.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Serie A

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved