Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Liderzy nie zawiedli, Kurek wrócił do gry

Włochy M: Liderzy nie zawiedli, Kurek wrócił do gry

Po ostatnim potknięciu na zwycięską ścieżkę wrócili  siatkarze Cucine Lube Civitanova, wyróżnienie MVP spotkania tym razem trafiło w ręce Kamila Rychlickiego. Komplet oczek zgarnęły również Modena z Perugią. W „polskim” meczu Perugia pokonała Monzę z Bartoszem Kurkiem w składzie.

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego po ostatnim, nie do końca udanym, spotkaniu odzyskali swój rytm gry. Chociaż pierwsza odsłona meczu z Latiną zwiastowała jeszcze problemy. Gospodarze wypracowali przewagę w ataku, a przy blisko 60% efektywności zagrań podopieczni Lorenzo Tubertiniego objęli prowadzenie w meczu. Do roli lidera swojego zespołu wyrósł zdobywca 14 oczek – Ezequiel Palazios. Na reakcję biancorossich nie trzeba było długo czekać, sygnał do ataku dał swoim kolegom Yoandy Leal, siatkarze Lube nie tylko poprawili swoją skuteczność w ataku, uaktywnili się również w polu serwisowym, punktując bezpośrednio zagrywką. Z dobrej strony pokazał się Kamil Rychlicki, młody atakujący mistrza Italii udowodnił, że ufając mu włodarze klubu nie mylili się. Przy 52%-efektywności zagrań Rychlicki na konto swojego zespołu zapisał 15 punktów, co zaowocowało wyróżnieniem dla MVP spotkania. Kolejne fragmenty meczu nie miały większej historii, w drugiej i trzeciej partii biancorossi zdominowali rywali, nieco więcej walki było w trzeciej partii, jednak również tym razem zaowocowało doświadczenie Lube. Mateusz Bieniek tym razem nie pojawił się na boisku.

Od wygranej do wygranej zmierzają podopieczni Andrei Gianiego. Leo Shoes Modena w konfrontacji z Sorą była niekwestionowanym faworytem, pokonując rywali w nieco ponad godzinę gialloblu z tej roli wywiązali się bezbłędnie. Błyszczący w ostatnim meczu Bartosz Bednorz tym razem nie pojawił się na boisku. Znakomite zawody rozegrał natomiast Matthew Anderson, reprezentant Stanów Zjednoczonych był najlepiej punktującym Modeny, przy 14 zdobytych punktach odnotował skuteczność na poziomie 71%. Dużym wsparciem okazał się zastępujący Bednorza Kaliberda, zdobywca 11 punktów mógł się pochwalić 75% efektywnością zagrań. W konfrontacji z tak grającymi rywalami siatkarze Sory nie mieli większych szans. Po wygranej do 13 odsłonie premierowej w kolejnych setach gospodarze stawili nieco większy opór rywalom, niewiele to jednak dało.

Fani w Polsce czekali jednak na inne spotkanie, w którym prowadzona przez Vitala Heynena Sir Safety Perugia podejmowała Vero Volley Monzę Bartosza Kurka. Polski atakujący wrócił do gry, rozgrywając dwa pełne sety i utrzymując skuteczność na poziomie 50% był najpewniejszym punktem swojego zespołu. Dobra dyspozycja Kurka nie wystarczyła do urwania punktów faworytowi z Umbrii. Sir Safety Perugia przystąpiła do ataku od pierwszych akcji już w odsłonie premierowej zostawiając rywali w tyle (16:13), obok tradycyjnie dobrze spisującego się Wilfredo Leona w ataku brylował Filippo Lanza. Średnia, ponad 50% skuteczność zagrań w ataku pozwoliła zdominować rywali, nawet blisko 20 punktów oddanych rywalom po niewymuszonych błędach własnych nie zaprzepaściły szans bianconerich. Podopieczni Vitala Heynena utrzymali przewagę we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, czujna gra w bloku duetu Russo/ Podrascanin pomogła w osiągnięciu celu.

Miniony weekend nie był najszczęśliwszy dla Bartłomieja Klutha, jego Calzedonia Verona 1:3 uległa Piacenzy. Polak pojawiał się w poszczególnych setach w roli zmiennika. Najjaśniejszym punktem w szeregach Verony był Stephen Boyer, zdobywca 18. punktów w meczu. Ambitnie walczący podopieczni Radostina Stojczewa byli blisko urwania rywalom punktów, kluczowa dla przebiegu rywalizacji mogła być druga odsłona meczu, wygrana przez Piacenzę na przewagi 26:24. W kolejnym secie Boyer i jego koledzy zdołali przełamać przeciwnika, to jednak nie wystarczyło i spotkanie rozstrzygnęło się w czterech setach.