Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Hit kolejki dla Wilfredo Leona

Serie A M: Hit kolejki dla Wilfredo Leona

fot. sirsafetyperugia.it

Faworyci nie zawiedli, ten weekend na parkietach ligi włoskiej nie przyniósł niespodzianek. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie Sir Safety Perugia z Azimutem Modena. Po przegranej w Lidze Mistrzów z ZAKSĄ zespół Julio Velasco nie odbudował się na ligowym podwórku. Wygrywając z Modeną 3:1, siatkarze z Umbrii umocnili się na pozycji lidera.

Konfrontacje czołowej czwórki włoskiej Serie A określane są mianem hitów kolejki, właśnie na wyrównane, zacięte spotkanie liczyli kibice w Modenie, tym bardziej że zespół Julio Velasco w ostatnim czasie zgubił nieco punktów. Starcie z aktualnym liderem zwiększyło stratę Modeny do trzeciego w ligowej tabeli Lube. Początek meczu nie zapowiadał jeszcze takiego rozwoju wypadków, miejscowi rozpoczęli mocnym akcentem. Budowanie przewagi ułatwili rywalom podopieczni Lorenzo Bernardiego, oddając miejscowym w prezencie 11 punktów. Pewność w ataku Urnauta i czujna gra w bloku Bartosza Bednorza umożliwiły kontrolowanie sytuacji i to gospodarze wygrali odsłonę premierową 25:23. W kolejnych fragmentach meczu role się odwróciły, tym razem zespołem narzucającym rytm gry byli bianconeri. Znakomite zagrywki Wilfredo Leona wyprowadziły Perugię na prowadzenie, w ataku obok Leona regularnością imponował Aleksandar Atanasijević. O ile w drugiej partii do stanu 15:16 Modena była w stanie utrzymać to tempo gry, to przy seriach rywali zawodnicy Julio Velasco byli bezradni. W trzecim secie miejscowi walczyli nieco dłużej (20:21), złudzenia odebrał rywalom Wilfredo Leon, prowadząc swój zespół do triumfu.Od zwycięstwa do zwycięstwa zmierzają natomiast podopieczni Ferdinando de Giorgiego. Biancorossi goniąc lidera, nie pozwalają sobie na potknięcia. Nawet bez, zmagającego się z urazem, Juantoreny w składzie siatkarze Lube udowodnili, że pewnie zmierzają do założonego celu. W konfrontacji ze sklasyfikowaną w dolnej części tabeli Sorą podopieczni Ferdinando de Giorgiego zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. W żadnej z partii gospodarze nie byli w stanie realnie zagrozić aktualnemu wicemistrzowi Italii. Obok wybranego MVP spotkania Leala skutecznością imponował Cwetan Sokołow, biancorossim do triumfu wystarczyła nieco ponad godzina. W szeregach Sory niezłe spotkanie rozegrał Michał Kędzierski, polski rozgrywający znakomicie dogadywał się z Dusanem Petkoviciem. Zdobywca 18 punktów w meczu nie miał większego wsparcia ze strony swoich kolegów, mogąc jedynie zmniejszyć rozmiar porażki.

Równie sprawnie z ligowymi rywalami rozprawili się siatkarze Trentino. Ekipa Angelo Lorenzettiego mierzyła się z ostatnią w zestawieniu Castellaną Grote. Zespół, którego barw broni Wojciech Włodarczyk, nie zaliczy tego sezonu do udanych. Po 20. spotkaniach ekipa Polaka ma na koncie skromny dorobek sześciu punktów, wciąż czekając na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Trudno było oczekiwać, że to właśnie zespół z czołówki, pretendent do walki o scuddetto pozwoli urwać sobie punkty. Mecz w Trydencie nie miał większej historii, niespełna 50-procentowa efektywność zagrań nie wystarczyła, aby postraszyć gialloblu. Również Wojciech Włodarczyk tym razem nie rozegrał najlepszego spotkania, polski przyjmujący na konto swojego zespołu zapisał 7 punktów, przy 38-procentowej skuteczności zagrań w ataku. Nie po raz pierwszym w tym sezonie potwierdziło się, że siłą zespołu Angelo Lorenzettiego jest duet przyjmujących Russell/Kovacević. Swoich kolegów na siatce wspierał również Luca Vettori, konsekwentna gra na siatce i regularny serwis okazały się kluczem do sukcesu Trento.

Również Damian Domagała nie zaliczy tego weekendu do udanych, jego Vibo Valentia musiała uznać wyższość Top Volley Latina. Polak nie pojawił się na boisku, jego zespół pogrążył atakujący z 70-procentową efektywnością Swan Ngapeth. Najbardziej zaciętym spotkaniem tej kolejki była rywalizacja Sieny z Padwą, w której doszło do podziału punktów. Komplet oczek zgarnęli natomiast siatkarze z Werony i Mediolanu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved