Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: W hicie kolejki lepszy Sir Safety Perugia

Serie A M: W hicie kolejki lepszy Sir Safety Perugia

fot. CEV

Miniony weekend na parkietach Serie A nie przyniósł większych emocji. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Trento. Lider z Perugii w hicie kolejki nie dał większych szans ekipie Angelo Lorenzettiego. Gialloblu nie ugrali nawet seta. W ten weekend przygrywały również Castellana Grotte Miłosza Hebdy i Vibo Valentia Damiana Domagały.

Z trudem drużynom z Polakami w składzie przychodzi odbicie się od dna ligowej tabeli. Niżej niż zespoły Damiana Domagały i Miłosza Hebdy jest tylko Biosi Indexa Sora. Zamykający zestawienie zespół z Sory na 20 dotychczas rozegranych spotkań wygrał tylko dwa mecze. Również ten weekend nie był łaskawy dla zespołu Mario Barbiero. W konfrontacji z obrońcą trofeum Biosi Indexa Sora nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Jedynie w drugiej partii meczu gospodarze osiągnęli próg 20 punktów zdobytych w secie. Jednak przy średniej 36-procentowej skuteczności gra zrywami niewiele pomogła. Tym bardziej przy dobrze dysponowanym duecie Juantorena/Sander. Biancorossi zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, swój zespół do triumfu poprowadził Osmany Juantorena, wybrany MVP spotkania. Wygrana umocniła podopiecznych Giampaolo Medei na drugim miejscu ligowej tabeli.Tempa nie zwalnia również lider Serie A. Podopieczni Lorenzo Bernardiego podtrzymali serię triumfów. Tym razem o sile bianconerich przekonali się siatkarze z Trydentu. Co prawda przed meczem to zespół z Umbrii był stawiany w roli faworyta, jednak to właśnie starcie w Trento miało być hitem kolejki. Mimo walki podopieczni Angelo Lorenzettiego nie byli w stanie poradzić obie z dobrze dysponowanym tego dnia Atanasijeviciem. Atakujący Sir Safety Perugia imponował skutecznością nie tylko w pierwszych akcjach, ale również w kontratakach. Obok lidera gości niezłe noty zbierali środkowi Sir Safety Perugia. Zespół Lorenzo Bernardiego zdominował rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Trener miejscowych ratował się jeszcze zmianami, na niewiele się to zdało i w niespełna 1,5 godziny triumfowali goście.

Z tonu nie spuszcza również Azimut Modena. Zespół Radostina Stojczewa utrzymuje pozycję w czołówce zestawienia. Wbrew temu na co mógłby wskazywać wynik meczu z Latiną, Modena nie ma za sobą łatwego starcia. Nagapeth i jego koledzy triumfowali co prawda 3:0, jednak dwie z trzech rozegranych partii rozstrzygały się na przewagi (28:26). W kluczowych momentach tym razem to nie Earvin Ngapeth, a Tine Urnaut kończył decydujące piłki. Gospodarze zdołali wyeliminować z gry lidera zespołu prowadzonego przez Vincenzo di Pinto. Cristian Savani stracił nieco na skuteczności, nie zawodził natomiast Sasha Starović. 14 punktów Starovicia nie wystarczyły do przedłużenia losów rywalizacji.

Szczęścia nie mają zespoły Polaków. Mimo przegranej z Piacenzą Miłosz Hebda rozegrał niezłe spotkanie. Polak przy efektywności na poziomie 53% był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Mimo dobrej postawy polskiego przyjmującego przyjezdni nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z rywalem. Szczególnie widoczna była dominacja podopiecznych Alberto Giulianiego na siatce. Spotkanie z Castellaną Grotte było kolejnym znakomitym meczem Alessandro Feia. Doświadczony Włoch regularnie przypomina rywalom o swojej niezłej formie. Losy Miłosza Hebdy i jego zespołu podzieliła Vibo Valentia Damiana Domagały. Drugi z biało-czerwonych na co dzień występujących na włoskich parkietach na placu gry pojawiał się zadaniowo. Najpewniejszym punktem zespołu Marcelo Fronckowiaka był Francois Lecat. Podopieczni Andrei Gianiego mogli liczyć na Klemena Cebulja. Nie tylko wynik 17 zdobytych punktów, ale przede wszystkim 72-procentowa skuteczność zagrań na siatce zawodnika Revivre Milano robiły wrażanie na rywalach. To właśnie Słoweniec został wybrany MVP meczu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved