Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Faworyci na fali, bez niespodzianek

Serie A M: Faworyci na fali, bez niespodzianek

fot. Katarzyna Antczak

Zgodnie z planem swoje spotkania 15. kolejki Serie A rozstrzygali faworyci. Niezmiennie w czołówce zestawienia utrzymuje się Sir Safety Perugia, siatkarze z Umbrii czują na plecach oddech rywali z Cucine Lube Civitanova. Również Trento i Modena wróciły na zwycięskie tory. Szczęście nie sprzyja Polakom grającym w Italii.

Po trudnej konfrontacji z mistrzem Italii tym razem zespół Damiana Domagały walczył z LPR Piacenza. Podopieczni Lorenzo Tubertiniego rozpoczęli od falstartu, dopiero w drugiej partii odbudowując swoją grę i wygrywając 25:23. Mimo dobrych momentów miejscowi byli bezradni w konfrontacji z blokiem rywali, zawodnicy Alberto Giulianiego bardzo dobrze odczytywali intencje rywali, notując 17 punktowych bloków w meczu. Prawdziwym liderem swojego zespołu w tym elemencie był Alessandro Fei, doświadczony Włoch punktował w ten sposób 6 razy, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Po przegranej do 18 odsłonie trzeciej gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Damian Domagała pojawiał się na boisku zadaniowo tylko w drugiej partii spotkania.Kolejnej porażki doznał Miłosz Hebda i jego Castellana Grote. Taiwan Excellence Latina nie zostawił rywalom złudzeń. Jednie w trzecim secie zespół Polaka osiągnął próg 20 punktów zdobytych w secie. W pozostałych fragmentach meczu zespół Vicenzo di Pinto kontrolował sytuację. Kluczem do sukcesu zespołu z Latiny była gra duetu Sasha Starović/Cristian Savani. To właśnie Savani został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Po drugiej stronie siatki sytuację próbował ratować Djalma Moreira, jednak bez większego wsparcia ze strony swoich kolegów. Mimo miejsca w meczowym składzie Miłosz Hebda nie pojawił się na boisku.

Większej historii nie miały spotkania czołowej czwórki włoskiej Serie A. Prawdziwą lekcję siatkówki rywalom z Rawenny dali siatkarze Cucine Lube Civitanova. Aktualny mistrz Italii nie pozwolił rywalom rozwinąć skrzydeł, ekipie trenera Medei do triumfu wystarczyła nieco ponad godzina. Mecz w Rawennie był kolejnym, który pokazał, jak dużą siłą zespołu jest gra w bloku. To właśnie w tym elemencie widoczna była największa różnica między ekipami. Biancorossi również przyjmowali w punkt, co dało Christensonowi swobodę rozegrania. Poza Sokołowem pozostałym kolegom Amerykanin sprawiedliwie rozdzielał piłki, co miało przełożenie na tablicę wyników. Dystans dzielący obie ekipy najlepiej pokazał trzeci set meczu, wygrany przez Lube do 9.

Bez straty seta swoje spotkanie wygrali również gialloblu, tylko w drugim secie meczu podopieczni Angelo Lorenzettiego musieli walczyć do końca. Trento traciło do rywali już 3 punkty (18:21), wygrywając jednak po grze na przewagi 27:25. Ten fragment meczu był jedynym zaciętym, ambitny Gabriele Nelli nie był w stanie w pojedynkę odwrócić losów spotkania. Najpewniejszym punktem w grze miejscowych był Nicholas Hoag, zdobywca 16 oczek.

Komplet oczek zgarnęły również zespoły z Perugii i Modeny. Aktualny lider zestawienia w meczu z Calzedonią Werona stracił co prawda jedną partię, jednak po grze na przewagi. W pozostałych fragmentach meczu bianconeri wygrywali dość pewnie. Znakomity mecz rozegrał Aaron Russell, zdobywca 21 punktów, atakujący z 79-procentową skutecznością zawodnik został wybrany MVP spotkania.

Bardzo podobnie ułożył się mecz ekipy Radostina Stojczewa. Siatkarze Modeny również oddali rywalom jedną partię, podobnie jak Trento, po grze na styku. Przegrana odsłona premierowa tylko podenerwowała gospodarzy i kolejne sety należały już do wyżej notowanych siatkarzy Azimutu Modena. Spotkanie 15. kolejki było kolejnym, w którym prawdziwy popis gry dał Earvin Ngapeth, reprezentant Francji przy ponad 50-procentowej skuteczności zagrań na konto swojego zespołu zapisał 26 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved