Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Alessandro Fei znalazł sposób na Modenę

Serie A M: Alessandro Fei znalazł sposób na Modenę

fot. Katarzyna Antczak

Rywalizacja na włoskich parkietach nabiera tempa. Intensywny grafik odbił się na wynikach zespołu z Modeny. Podopieczni Radostina Stojczewa zgubili ważne punkty, ulegając Wixo LPR Piacenza. Rywali pogrążył Alessandro Fei, to był kolejny znakomity mecz doświadczonego Włocha. Pozycję lidera utrzymuje Sir Safety Perugia.

Już początek meczu w Piacenzy był sygnałem dla przyjezdnych, że wywiezienie punktów z tego terenu nie będzie łatwym zadaniem. Podopieczni Alberto Giulianiego przystąpili do ataku od początku rywalizacji. Wysoka, blisko 60-procentową skuteczność zagrań na siatce pozwoliła miejscowym dotrzymywać kroku wyżej notowanym rywalom. Od początku spotkania Fei i jego koledzy przystąpili do ataku, lider Piacenzy mógł liczyć na wsparcie, równie dobre noty zbierał bowiem Trevor Clevenot. Po wygranej na przewagi odsłonie premierowej gra gospodarzy nieco się załamała i kolejne fragmenty gry to popis Ngapetha i spółki. To właśnie reprezentant Francji był jedną z wyróżniających się postaci swojego zespołu. Regularnością w ataku imponował również Tine Urnaut. W czwartym secie końcówka partii należała do zespołu trenera Giulianiego i zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. A w tym kluczowe okazało się doświadczenie Feia, wyraźnie osłabła siła ataku Modeny i dwa oczka zostały w Piacenzy.Punktów nie gubią natomiast uciekający przed Lube siatkarze z Umbrii. Trio Atanasijević/Zaytsev/Russell wykonało kawał dobrej roboty. Tylko w odsłonie premierowej bianconeri atakowali z 70-procentową skutecznością. Sukces przyjezdnych zaczynał się od regularnej zagrywki, zespół Andrei Gianiego jedynie w początkowej fazie seta utrzymywał to tempo. Poniżej swojego poziomu nie schodzi Nimir Abdel-Aziz. Niekwestionowany lider mediolańczyków tym razem zdobył 28 punktów. Dobra gra Abdel-Aziza pozwoliła gospodarzom wygrać tylko jednego seta. Jednak w tej partii zespół Andrei Gianiego mógł liczyć też na błędy rywali. W ogólnym rozrachunku częściej mylili się gospodarze, ulegając rywalom 1:3.

Nawet seta nie stracili podopieczni Giampaolo Medei. Mecz Cucine Lube Civitanova z rywalami z Latiny nie miał większej historii. Obrońcy tytułu jedynie w odsłonie premierowej pozwolili rywalom nieco rozwinąć skrzydła, w tej części meczu przyjezdni mogli liczyć na Maruottiego i Starovicia. Gra na styku zakończyła się jednak przy stanie 21:20. Kluczowy fragment seta to popis gry Juantoreny i Sokołowa. Wykorzystując przewagę swojego zespołu, szkoleniowiec Lube pozwolił sobie na rotacje w składzie. I tak w trzecim secie już od pierwszych akcji Juantorenę zastąpił Kovar. Zmiany nie wpłynęły na jakość gry zespołu, gospodarze dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, wygrywając 3:0. Trzy sety wystarczyły również Calzedonii Werona. Tym razem najpewniejszym punktem swojego zespołu był Toncek Stern. Sytuację przyjezdnych próbował ratować Luigi Randazzo, jednak 24 błędy własne, popełnione na przestrzeni trzysetowego meczu, pogrążyły ekipę Valerio Baldovina.

17. kolejka przyniosła również dwa pięciosetowe spotkania. Pierwsze z udziałem Damiana Domagały zakończyło się porażką zespołu Polaka. Siatkarze Vibo Valentii mogą się jednak cieszyć z urwanego jednego punktu, bowiem po dwóch setach to przyjezdni prowadzili 2:0. Przede wszystkim poprawa skuteczności w ataku pozwoliła ekipie Plaka wrócić do gry. Damian Domagała pojawiał się na boisku jedynie zadaniowo. Emocje nie skończyły się po czwartej partii, piąty set to walka na przewagi, zakończona wygraną Monzy. Najdłuższa partię tej kolejki rozegrały zespoły z Sory i Rawenny. Już odsłona premierowa meczu trwała blisko 40 minut, finalnie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Mario Barbiero, triumfując 36:34. Nie wystarczyło to do końcowego sukcesu, przy zmiennym szczęściu obu ekip zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Blisko 2,5-godzinną walkę na swoją korzyść rozstrzygnęła Rawenna. Obok Nielsena (wybranego MVP), dobrą grą wyróżniał się znany z PlusLigi Nicolas Marechal, zdobywca 21 oczek w meczu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved