Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wygrana Scandicci, większość spotkań przełożona

Włochy K: Wygrana Scandicci, większość spotkań przełożona

fot. cev.eu

Z powodu koronawirusa włoska federacja podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek siatkarskich, jednak już w miniony weekend część spotkań przełożono. W rywalizacji mężczyzn, ze względu na rozgrywany turniej finałowy Pucharu Włoch, nie planowano spotkań na ten weekend. W zmaganiach Serie A kobiet już w ten weekend odwołano większość spotkań – rozegrano tylko dwa mecze.

Jeden mecz w sobotę i jedno spotkanie w niedzielę – tak zakończył się ten weekend zmagań w rywalizacji na włoskich parkietach. Sobotnie starcie w Monzy dostarczyło wielu emocji, Saguella Monza Katarzyny Skorupy po falstarcie w odsłonie premierowej szybko odzyskała kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Najbardziej wyrównany był drugi set meczu, wygrany przez miejscowe na przewagi. Pomi Casalmaggiore w czwartej partii odnalazło swój rytm w ataku, sygnał do ataku dała swoim koleżankom Kenia Carcaces. Zdobywczyni 26 punktów wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Dominacja w ataku pozwoliła przyjezdnym wygrać dość pewnie, bo 25:19. Tego poziomu skuteczności przyjezdne nie utrzymały, zagrania Hanny Orthmann i Anny Danesi były gwarantem sukcesu. Gospodynie rozpoczęły spokojnie, systematycznie budując prowadzenie (5:4, 10:8). Tej szansy Monza nie wypuściła z rąk, wygrywając po ponaddwugodzinnej walce.Swoje spotkanie rozegrało również Scandicci, Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej. Magdaleny Stysiak zabrakło w meczowym składzie, reprezentantka Polski pauzuje po urazie lewej dłoni. Konfrontacja Scandicci z il Bisonte Firenze nie miała większej historii. Jedynie w drugiej partii spotkania, wygranej przez gospodynie na przewagi, rywalki Polek zdołały dotrzymać kroku wyżej notowanym przeciwniczkom. W tej partii spotkania siatkarki z Florencji wykazały się szczególną czujnością w bloku, powstrzymując rywalki w ten sposób aż sześć razy. Dobre noty w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła zbierały Sara Alberti i Sara Fahr. Szybko się okazało, że by to jedynie chwilowy zryw siatkarek z Florencji. Wyciągając wnioski z pechowo przegranej końcówki drugiego seta (Scandicci prowadziło już 21:19) w kolejnych fragmentach spotkania zespół Agnieszki Kąkolewskiej i Magdaleny Stysiak nie zostawił rywalkom złudzeń. Kąkolewska pojawiła się na boisku tylko w pierwszej partii (zadaniowo). O sile ataku Scandicci stanowiły Samantha Bricio i Elena Pietrini (zdobywczynie odpowiednio 22. i 20. punktów w meczu).

Mecze z udziałem pozostałych Polek zostaną rozegrane w innym terminie. W związku z zawieszeniem rywalizacji Serie A pewne jest, że nie tylko spotkania minionego weekendu, ale również następnej kolejki będą przełożone. W zależności od tego na jak długo finalnie zostaną wstrzymane rozgrywki przedstawiciele włoskiej federacji siatkówki nie wykluczają zmian w formule play-off. Szczegóły zostaną jednak ustalone w porozumieniu z włodarzami klubów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Serie A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved