Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Niesamowity występ i 33 punkty Smarzek-Godek

Włochy K: Niesamowity występ i 33 punkty Smarzek-Godek

fot. Michał Szymański

Kolejny weekend na włoskich parkietach sprzyjał biało-czerwonym, znakomity występ zanotowała Malwina Smarzek-Godek, punktując 33 razy. W konfrontacji ze Scandicci, barw broni Magdalena Stysiak, ten wynik okazał się niewystarczający. Było to jednak najciekawsze spotkanie tej kolejki.

Moco Volley Conegliano utrzymuje zwycięską passę, zespół Joanny Wołosz tym razem pokonał Pomi Casalmaggiore. Mecz nie miał większej historii, przyjezdne jedynie w początkowej fazie drugiej i trzeciej partii zdołały utrzymywać kontakt punktowy z rywalki, dość szybko jednak mistrzynie Italii zostawiły rywalki w tyle. Przy średniej 34% – skuteczności w ataku siatkarki Pomi nie miały sportowych argumentów pozwalających przedłużyć losy rywalizacji. Sygnał do ataku próbowała co prawda dać swoim koleżankom Caterina Bosetti, kapitan przyjezdnych była nieco osamotniona. Dorobek najlepiej punktującej w ekipie gości (11 punktów) prezentował się dość skromnie przy wyniku Paoli Egonu, młoda atakująca gospodyń po raz kolejny dominowała na siatce, przy blisko 50% skuteczności punktując 19 razy. Conegliano pewnie punktowało również blokiem, dzięki czemu po nieco ponad godzinie miejscowe dopisały na swoje konto komplet oczek. Wołosz tym razem nie pojawiła się na boisku.Z triumfu mogła się cieszyć również Novara, której barw broni Zuzanna Górecka. W konfrontacji z Lardini Filottrano Massimo Barbolini nie musiał szczególnie rotować składem, tym samym Polka spotkanie obserwowała z poziomu kwadratu dla rezerwowych. Zacięta odsłona premierowa, z końcówka rozstrzygana na przewagi, mogła jeszcze wzbudzić apetyty sympatyków miejscowych. Seriami popełniane przez gospodynie błędy własne (11 pomyłek tylko w tej części spotkania) i regularność liderki przyjezdnych – Elitsy Vasilevy dopełniły formalności. W kolejnych partiach podopieczne trenera Barboliniego nie pozwoliły sobie na taką nerwowość, praktycznie od początku setów utrzymywała się dominacja przyjezdnych, które w nieco ponad godzinę dopełniły formalności. Nerwowość miejscowych miała odzwierciedlenie w poziomie widowiska, w kolejnych setach gospodynie sprezentowały rywalkom kolejnych 19 punktów.

Najciekawszym spotkaniem tej kolejki był mecz Zanetti Bergamo z Savino del Bene Scandicci. Było to spotkanie z mocnym polskim akcentem, bowiem po dwóch stronach siatki spotkały się Malwina Smarzek-Godek i Magdalena Stysiak. Gospodynie mogą mówić o straconych szansach, bowiem Bergamo prowadziło już 2:1, utrzymując kontakt z rywalkami praktycznie do końca seta. Tie-break był wyrównany tylko stanu 5:4, później dwupunktową zaliczkę wypracowały przyjezdne, utrzymując kontrole nad rywalizacją do końca. Mimo porażki Bergamo bardzo dobre spotkanie rozegrała Smarzek-Godek, Polka była niekwestionowana liderka swojego zespołu, punktując aż 33 razy. Przy braku większego wsparcia swoich koleżanek reprezentantka Polski nie była jednak w stanie odwróci losów rywalizacji. O ile Smarzek-Godek rozegrała całe spotkanie to broniąca barw Scandicci Stysiak pojawiła się na boisku w czwartek partii, na konto swojego zespołu łącznie dopisując 13 punktów.

Gorycz porażki musiała przełknąć również Katarzyna Skorupa. Polska rozgrywająca uległa rywalkom z Cuneo.Po mocnym starcie miejscowych w drugiej partii zespół Polki odwrócił sytuację. 67%-skuteczność zagrań na siatce nie utrzymała się do końca, a to wykorzystała Van Hecke i jej koleżanki, tym samym komplet punktów został w Cuneo.

Zobacz także:
Tabela i wyniki włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved