Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A K: Kolejny szkoleniowiec żegna się z posadą

Serie A K: Kolejny szkoleniowiec żegna się z posadą

fot. Monica Buzzoni

Aktualny sezon ligowy nie jest szczęśliwy dla trenerów pracujących w Italii, dotychczas jednak zmiany na stanowiskach szkoleniowców dotyczyły raczej klubów męskiej Serie A. Tym razem do grona pechowców dołączył szkoleniowiec siatkarek z Novary. Dotychczas prowadzący zespół Magdaleny Wawrzyniak Luciano Pedulla został odwołany z posady szkoleniowca, jego miejsce zajmie  Marco Fenoglio.

Początek rozgrywek nie układał się idealnie dla siatkarek z Novary. Obrończynie tytułu po 10. rozegranych spotkaniach utrzymały co prawda miejsce w ligowej czołówce, jednak w ocenie władz klubu nie był to w pełni zadowalający rezultat. Przedstawiciele Agil Volley poinformowali o zwolnieniu dotychczasowego trenera zespołu. Luciano Pedullę zastąpi Marco Fenoglio. Nowy szkoleniowiec Novary w ostatnim sezonie pełnił rolę asystenta trenera w VfB Fridrichshafen. Z niemieckim zespołem Fenoglio zdobył puchar i mistrzostwo kraju. Szkoleniowiec w swojej karierze trenerskiej ma na koncie również doświadczenie zdobywane w Serie A. Znakomitym czasem dla niego był okres współpracy z Fopapedretti Bergamo, z którym w latach 2005 i 2007 zdobywał scudetto.Wraz z potwierdzeniem zmiany włodarze klubu zwrócili się do dotychczasowego szkoleniowca, dziękując Luciano Pedulli za dwa lata owocnej współpracy, pracy na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem były wyniki zespołu, jednocześnie życząc szkoleniowcowi powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Nowy trener z zespołem spotka się już jutro podczas porannego treningu. Oficjalna prezentacja z przedstawieniem Marco Fenoglio jako nowego trenera Novary została zaplanowana natomiast na godzinę 19:00. Debiutanckim meczem Włocha będzie sobotnie spotkanie Novary z Piacenzą.

źródło: agilvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved