Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A K: Joanna Wołosz w półfinale, zespół Polki czeka na rywala

Serie A K: Joanna Wołosz w półfinale, zespół Polki czeka na rywala

Rywalizacja ćwierćfinałowa wciąż trwa, po dwóch meczach awans do półfinału wywalczyły siatkarki Imoco Volley Conegliano i Savino Del Bene Scandicci. Obie ekipy muszą jednak czekać na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań, w sobotnie popołudnie do wyrównania doprowadziły bowiem siatkarki Novary i Monzy.

Rywalizacja w Serie A kobiet jest wyjątkowo zacięta., większych problemów z awansem do półfinału nie miały siatkarki Imoco Volley Conegliano. Po pewnej wygranej w pierwszym spotkaniu również w meczu rewanżowym zespół Joanny Wołosz nie pozwolił sobie na utratę choćby seta. Najbardziej wyrównana była druga partia spotkania, rozstrzygana na przewagi, jednak również w nerwowej końcówce więcej „zimnej krwi” zachował zespół polskiej rozgrywającej. Gra gospodyń nieco falowała, jednak średnia 50% efektywność zagrań na siatce wystarczyły do triumfu. Najpewniejszym punktem gospodyń była Raphaela Folie, wspierana przez duet Samanta Fabris/ Kimberly Hill. Mocnym punktem Conegliano był serwis, odrzucone od siatki siatkarki Cuneo nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Pierwsza partia nie miała większej historii, w końcówce drugiego seta rywalizacja nieco się wyrównała, a sygnał do ataku dała przyjezdnym Aure Cruz, nieco bardziej widoczna była też Lise Van Hecke. Po zaciętej końcówce partii w trzecim secie zespół Polki nie pozwolił rywalkom na tak wiele, triumfując 3:0 Imoco Volley Conegliano zameldowało się w półfinale.

Stan rywalizacji 2:0 dla Conegliano

Po niespodziewanej porażce w pierwszym spotkaniu Igor Gorgonzola Novara odbudował się, wyrównując stan rywalizacji. Najbardziej zaciętym fragmentem spotkania była odsłona premierowa. Chociaż początki wcale tego nie zapowiadały, przy prowadzeniu gospodyń 16:11 i znakomitej dyspozycji Paoli Egonu wydawać się mogło, że Novara pewnie zmierza do triumfu. W tym momencie przyjezdne się przebudziły, sygnał do ataku dała swoim koleżankom Indre Sorokaite (21:19). Pogoń przyniosła oczekiwane rezultaty i triumfatora musiała wyłonić końcówka rozstrzygana na przewagi, w tej opłaciło się doświadczenie gospodyń. Idąc za ciosem również w odsłonie kolejnej gospodynie przejęły kontrolę nad rywalizacją. Tym razem od pierwszych do ostatnich piłek Egonu i jej koleżanki kontrolowały sytuację. Prowadzenie 2:0 nieco uśpiło czujność miejscowych, szukając swoich szans w spotkaniu w trzecim secie siatkarki Il Bisonte Firenze przystąpiły do ataku. W tej odsłonie miejscowe popełniały również nieco więcej błędów własnych, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. W czwartym secie sytuacja wróciła do normy, obok Egonu na wyróżnienie zasługiwała Bartsch. Tym samym Novara postała w grze o półfinał.

Stan rywalizacji: 1:1

Formalności dopełniły siatkarki Savino Del Bene Scandicci. W pierwszym meczu siatkarki Pomi walczyły nieco dłużej, rewanż rozstrzygnął się w trzech setach. Podopieczne Carlo Parisiego mogły liczyć na skuteczność Isabelle Haak. Zdobywczyni 18. punktów była najjaśniejszą postacią swojego zespołu do oczek zdobywanych atakiem dodając asy serwisowe. O ile odsłona pierwsza to przewaga gospodyń od pierwszych do ostatnich akcji to w partii kolejnej zespół Katarzyny Skorupy i Agnieszki Kąkolewskiej wrócił do gry. Siatkarki Pomi prowadziły już 16:12, aby pozwolić rywalkom odwrócić losy seta. Nawet regularna gra Danielle Cuttino nie uratowała Pomi. W ostatniej partii walka trwała tylko do stanu 16:14, kolejna seria miejscowych zamknęła drogę Agnieszki Kąkolewskiej i Katarzyny Skorupy do półfinałów.

Stan rywalizacji 2:0 dla Scandicci

Podobnie jak Conegliano, również Scandicci poczeka na swojego rywala półfinałowego. W zmaganiach Busto Arsizio z Monzą po przegranej w pierwszym meczu podopieczne Miguela Falaski doprowadziły do wyrównania. Wygraną na przewagi odsłoną premierową miejscowe dały rywalkom sygnał, że o awans do półfinału nie będzie łatwo. Do roli liderki Monzy wyrosła Hanna Orthmann, zdobywczyni 24 punktów. Przy zmienności sytuacji w drugiej partii do głosu doszło Busto Arsizio, przyjezdne prowadziły już 16:8, końcówka seta to zryw gospodyń i zniwelowanie dystansu (18:21). Trzeci set był najbardziej udany dla podopiecznych trenera Falaski, przede wszystkim poprawie uległa skuteczność w zagraniach z pierwszych akcji, średnia 52% skuteczność pozwoliła na zbudowanie dystansu i wygrana w tej partii. Ostatnia partia spotkania to przewaga Monzy od pierwszych do ostatnich piłek i wygrana 3:1, tym samym do wyłonienia półfinalisty tej pary konieczne będzie rozegranie trzeciego spotkania.

Stan rywalizacji 1:1

Decydujące mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na poniedziałek, 15 kwietnia.

Pary półfinałowe:

Imoco Volley Conegliano – wygrany meczu Igor Gorgonzola Novara -Il Bisonte Firenze
Savino Del Bene Scandicci – wygrany meczu Unet E-work Busto Arsizio – Saugella Team Monza