Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Serie A: Faworyci nie zawiedli, pierwsza wygrana Wojciecha Włodarczyka

fot. legavolley.it

Do końca fazy zasadniczej zmagań ligi włoskiej pozostały cztery spotkania. Ten weekend zmagań nie przyniósł większych przetasowań, niezmiennie na pozycji lidera pozostaje Sir Safety Perugia, goniona przez Trento i Lube. Pierwszej wygranej w sezonie doczekali się fani Castellany Grote, zespół Wojciecha Włodarczyka po tie-breaku pokonał Latinę.

W 22. kolejce zmagań w Italii większość spotkań rozstrzygała się w trzech lub czterech setach. Wyjątkiem było spotkanie w Bari, gdzie Castellana Grote podejmowała Top Volley Latina. Podopieczni Vincenzo di Pinto przed tym spotkaniem mogli pochwalić się skromnym dorobkiem sześciu punktów, zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli zespół Wojciecha Włodarczyka nie zaliczy tego sezonu do udanych. Walcząc do końca, siatkarze Castellany Grote sprawili swoim fanom nieco radości, notując pierwszą wygraną w fazie zasadniczej. Chociaż apetyty mogły być większe, po mocnym początku, utrzymując przewagę w ataku i wywierając presję zagrywką, gospodarze prowadzili 2:0. Goście doszli jednak do głosu, prowadzeni przez duet Stern/Ngapeth zawodnicy Latiny wyrównali stan zmagań. Triumfatora musiał wyłonić tie-break, po wyrównanej partii, w grze na przewagi lepiej popisali się gospodarze, triumfując 3:2. Najlepiej punktującym zawodnikiem miejscowych był polski przyjmujący, Wojciech Włodarczyk zakończył mecz z dorobkiem 24. punktów, przy średniej skuteczności 51%. Polak do punktowych ataków dodał cztery skuteczne bloki oraz celne serwisy.To właśnie wynik meczu w Bari był największym zaskoczeniem tej kolejki. Nie zawiodły natomiast ekipy z czołówki. Sir Safety Perugia nie straciła nawet seta. W konfrontacji z liderem siatkarze Monzy mieli swoje szanse, finalnie odbijając się od ściany bloku rywali. Znakomite zawody rozegrał Aleksandar Atanasijević, jednak to nie serbski atakujący, a reżyser gry bianconerich został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Poszczególne fragmenty meczu miały dość podobny przebieg, podopieczni Lorenzo Bernardiego dość szybko budowali dystans punktowy, dopiero w końcówkach partii miejscowi niwelowali nieco stratę. Gospodarze nie mieli jednak sportowych argumentów pozwalających dotrzymywać kroku utytułowanym rywalom, nie pomogły też rotacje w składzie i komplet punktów wrócił do Umbrii.

Biancorossi wciąż czują na plecach oddech Trentino. Podopieczni Angelo Lorenzettiego w tej kolejce nie zmęczyli się szczególnie. Podejmując zespół z Padwy, gialloblu rozprawili się z rywalem w niespełna 1,5-godziny. Najbardziej wyrównanym fragmentem meczu była odsłona premierowa, zryw w końcówce pozwoliły przyjezdnym niemal wyrównać (21:20). W konfrontacji z wyjątkowo skutecznym na skrzydłach Kovaceviciem goście byli bezradni. Sytuację Kioene Padwa próbował co prawda ratować Maurice Torres, 60-procentowa efektywność zagrań Portorykańczyka nie wystarczyła, aby z trudnego terenu wywieźć jakiekolwiek punkty. Po porażce w odsłonie premierowej w kolejnych setach siatkarze z Padwy stracili na skuteczności, w ważnych momentach gialloblu mogli liczyć na Vettoriego i to Trento wygrało kolejno do 18 i 16, zgarniając komplet punktów.

Trzy punkty na swoje konto zapisali również siatkarze Lube i Modeny. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego mecz w Sienie rozpoczęli znakomicie, wygrywając odsłonę premierową do 13. W kolejnych partiach rywalizacja nieco się ustabilizowała i miejscowi zdołali ugrać nawet seta. Mimo walki zespół Cristiana Savaniego nie był w stanie sprawić niespodzianki. Najpewniejszym punktem biancorossich był zdobywca 23 oczek – Osmany Juantorena. Jednak to nie reprezentant Italii, a główny reżyser gry Lube – Bruno, został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Bez swojego podstawowego rozgrywającego (Christensona) muszą radzić sobie natomiast siatkarze Julio Velasco. Modena na ligowym podwórku radzi sobie nieźle, do dobrej dyspozycji wrócił Ivan Zaytsev, potwierdzając, jak ważną jest postacią w klubie. Zdobywca 26 punktów mógł liczyć na wsparcie duetu Bednorz/Urnaut na skrzydłach. Po porażce w odsłonie premierowej kolejne partie zdominowali gospodarze, triumfując 3:1.

Do udanych ten weekend zmagań zaliczy Michał Kędzierski, jego Sora 3:1 pokonała Rawennę, a polski rozgrywający rozegrał całe spotkanie. Najlepszym zawodnikiem spotkania i liderem w zespole Polaka był zdobywca 25 punktów – Dusan Petković.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Serie A

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved