Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Ciężka przeprawa Modeny, dobry mecz Bednorza

Serie A: Ciężka przeprawa Modeny, dobry mecz Bednorza

fot. modenavolley.it

2. kolejka rywalizacji włoskiej Serie A nie przyniosła większych emocji, wygrywali faworyci. Najbardziej wyrównanym starciem był „polski” mecz. Azimut Modena Bartosza Bednorza po pięciosetowym meczu pokonała Castellanę Grote Wojciecha Włodarczyka. Bartosz Bednorz rozegrał dobre spotkanie, jednak to Ivan Zaytsev był bohaterem swojego zespołu.

Spotkanie na terenie rywali miało być dla Modeny szybkie, łatwe i przyjemne. Podopieczni Julio Velasco przyjeżdżali do Castellany Grote w roli faworyta. Przyjezdni rozpoczęli mocnym akcentem, w odsłonie premierowej praktycznie od pierwszych akcji to Ivan Zaytsev i jego koledzy dyktowali warunki. W budowaniu dystansu drużynie Bartosza Bednorza pomagała czujna gra w bloku, tylko w tej partii Modena bezpośrednio blokiem punktowała 5 razy, w całym spotkaniu notując 12 oczek zdobytych w ten sposób. Po wygranej odsłonie premierowej goście nie poszli za ciosem, błędy własne Modeny pozwoliły miejscowym wypracować minimalną zaliczkę i wygrać 25:23. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najjaśniejszym punktem w obozie gospodarzy był zdobywca 17 punktów – Renan. Wojciech Włodarczyk radził sobie ze zmiennym szczęściem, polski przyjmujący zakończył mecz ze skromnym dorobkiem 7 punktów przy skuteczności 26%. Zdecydowanie lepsze zawody rozegrał Bartosz Bednorz, który przy 50-procentowej efektywności zagrań zdobył 11 punktów. Prawdziwym liderem Modeny był jednak Ivan Zaytsev, to do niego Micah Christenson kierował piłki w trudnych momentach. Decydująca partia meczu rozgrywała się pod dyktando ekipy trenera Velasco, która kontrolowała sytuację od pierwszych do ostatnich akcji. Zaytsev przy dorobku 30 punktów utrzymał skuteczność na poziomie 65% i to do niego trafiła nagroda MVP spotkania.Większej historii nie miał spotkanie w Weronie, gdzie miejscowa Calzedonia podejmowała Sir Safety Perugia. Podopieczni Lorenzo Bernardiego w żadnej z partii nie pozwolili rywalom przekroczyć progu 20 punktów. Przy średniej 36-procentowej skuteczności zagrań miejscowi nie mieli sportowych argumentów pozwalających dotrzymać kroku rywalom. Sytuację zespołu z Werony próbował ratować Stephen Boyer, zdobywca 13 punktów. Już pierwsza odsłona spotkania to popis gry gospodarzy w ataku i polu serwisowym. Wilfredo Leon i jego koledzy rozbili rywali zagrywką, to właśnie Wilfredo Leon sprawił rywalom najwięcej problemów, punktując serwisem pięć razy i utrudniając rywalom prowadzenie kombinacyjnej gry. Po przegranej do 12 odsłonie premierowej w kolejnych setach Calzedonia Werona nieco się odbudowała, gospodarze wciąż jednak nie byli w stanie znaleźć sposobu na zatrzymanie Wilfredo Leona, a ten poprowadził swój zespół do triumfu.

Równie pewnie swoje spotkanie wygrali siatkarze Cucine Lube Civitanova, podopieczni Giampaolo Medeiego mogli liczyć na niezawodnego Juantorenę. Wybrany MVP spotkania skrzydłowy biancorossich stanowił o sile ataku swojego zespołu, uzupełniając mniej skutecznego tego dnia Sokołowa. Gospodarze spotkania rozpoczęli od falstartu, celne ataki Kamila Rychlickiego dały Rawennie minimalne prowadzenie, na tym wyrównana gra się zakończyła, kolejne fragmenty rywalizacji to dominacja Lube i wygrana w niespełna 1,5 godziny. Z kompletu punktów mogli się cieszyć również siatkarze Trentino, podopiecznych Angelo Lorenzettiego nie zdołał powstrzymać nawet dobrze dysponowany Dusan Petković, do którego Michał Kędzierski kierował najwięcej piłek. Polski rozgrywający rozegrał całe spotkanie, zbierając niezłe noty. Obok najlepiej punktującego duetu Russell/Kovacević Trento mogło liczyć na Srećko Lisinaca, którego dobra gra została wyróżniona nagrodą dla MVP spotkania.

Komplet punktów zgarnęli również siatkarze Revivre Milano i Vero Volley Monza.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi włoskiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved