Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siergiej Kapelus i Radosław Gil w AZS-ie Olsztyn

Siergiej Kapelus i Radosław Gil w AZS-ie Olsztyn

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przyjmujący z wieloletnim doświadczeniem w PlusLidze i rozgrywający, który jest mistrzem świata juniorów – Siergiej Kapelus oraz Radosław Gil w przyszłym sezonie będą bronić barw Indykpolu AZS Olsztyn.

Siergiej Kapelus to doświadczony przyjmujący, który na parkietach PlusLigi spędził aż 8 lat! Sergiej urodził się 22 października 1982 roku we Lwowie na Ukrainie. Jego pierwszym klubem był Markochim Mariupol (2003-2006), a kolejne dwa lata spędził w Krymsoda Krasnoperekopsk. Doświadczony przyjmujący jest doskonale znany kibicom siatkówki w Polsce. Mierzący 191 cm siatkarz debiutował na parkietach PlusLigi w 2008 roku w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach fani mogli podziwiać ukraińskiego siatkarza w: Siatkarzu Wieluń, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle czy BBTS-ie Bielsko-Biała. Ostatnie dwa sezony Kapelus spędził w GKS-ie Katowice.Przez najbliższe dwa sezony Siergiej Kapelus będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Negocjacje przebiegły dość szybko i bez większych problemów – przyznaje Siergiej Kapelus. – Byłem pozytywnie zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon od prezesa Tomasza Jankowskiego. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać w takim klubie jak Indykpol AZS Olsztyn. Do tego wiele dobrego słyszałem o trenerze Roberto Santillim. Kiedy zadzwonił do mnie, nie miałem wątpliwości, że kolejny sezon spędzę w Olsztynie.

I dodaje: – Mam wielką nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie utrzymać równy poziom, który był prezentowany przez AZS w minionym sezonie. Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu mistrzostw Polski z moim nowym zespołem!

Drugą postacią, która będzie bronić barw Indykpolu AZS w sezonie 2018/2019, jest Radosław Gil. Urodził się on 25 stycznia 1997 roku w Kozach. Przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. W swojej karierze występował w SMS-ie PZPS Spała i Jastrzębskim Węglu. Gil mimo młodego wielu na swoim koncie ma wiele osiągnięć w kategoriach młodzieżowych. Rozgrywający dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów. W 2016 roku Gil wraz z kolegami z drużyny wywalczył złoty medal w rozgrywkach Młodej Ligi.

Młody rozgrywający miniony sezon spędził w słoweńskim Calcit Kamnik, z którym zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Mistrz świata juniorów w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Negocjacje nie trwały zbyt długo – mówi Radosław Gil. – Potrzebowałem tylko chwili do namysłu i bardzo szybko podjąłem decyzję o przenosinach do Olsztyna. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na podpisanie kontraktu, była osoba Pawła Woickiego. Cieszę się, że będę mógł wiele się od niego nauczyć, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Ponadto szkoleniowcem zespołu jest bardzo dobry trener Roberto Santilli, co pomogło podjąć mi decyzję o związaniu się z Indykpolem AZS Olsztyn.

O nowych zawodnikach w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur mówi Tomasz Jankowski, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Radek Gil jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem – mówi Tomasz Jankowski. – Jest mistrzem świata juniorów i wierzę, że będzie wartościowym zmiennikiem Pawła Woickiego. Myślę, że doświadczenie nabyte przez Radka w Słowenii będzie procentować w Indykpolu AZS.

I dodaje: – Siergiej z kolei jest doświadczonym zawodnikiem i takiego trener Roberto Santilli szukał do swojej koncepcji. Wiadomo, że Daniel Pliński zakończył karierę, więc doświadczenie Siergieja na pewno nam się przyda.

Kontakt młodego rozgrywającego z olsztyńskim klubem został podpisany na rok, a z doświadczonym przyjmującym na dwa lata.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved