Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Serhij Kapelus: Chłopaki nie odpuszczą

Serhij Kapelus: Chłopaki nie odpuszczą

Chociaż GKS Katowice prowadził już 2:0 ze Stocznią Szczecin, dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę pierwszego meczu rywalizacji, której stawką jest 11. miejsce. – Widać było, że jedni i drudzy bardzo chcą zakończyć to spotkanie zwycięstwem – powiedział po meczu drugi trener zespołu z Katowic, Grzegorz Słaby.

Od początku środowej rywalizacji w Szczecinie nie brakowało walki. Na dziesięciominutową przerwę to goście schodzili, prowadząc 2:0. W kolejnych partiach jednak to gospodarze przejęli inicjatywę, doprowadzając do tie-breaka. Chociaż podopieczni Michała Mieszko Gogola obronili kilka piłek meczowych, nie udało im się odwrócić losów piątego seta i to GKS wygrał 3:2. – Mecz walki, w którym dużo zależało od determinacji zespołów na boisku. Widać było, że jedni i drudzy bardzo chcą zakończyć to spotkanie zwycięstwem. Myślę, że całkiem nieźle radziliśmy sobie w ataku z piłek przyjętych na trzecim metrze, co było kluczem do zwycięstwa w pierwszych dwóch partiach. Później gra nam się trochę posypała. To już taki scenariusz meczów z drużyną ze Szczecina, bo do tej pory spotkania dokładnie tak samo się toczyły. Wygrywaliśmy dwa sety, po czym po przerwie daliśmy sobie narzucić ich styl grania. O tyle dobrze, że przyszedł z pomocą blok, którym udało nam się powstrzymać ataki przeciwników i dzięki temu też w dużej mierze zwyciężyliśmy w tie-breaku – skomentował Grzegorz Słaby.

Podobne zdanie o meczu miał przyjmujący GKS-u, który został wybrany MVP pojedynku. – W tym meczu grały dwa równe zespoły, wydaje mi się, że troszkę więcej chęci było u nas i dlatego wygraliśmy. To był bardzo ciężki mecz, podejrzewam, że tak samo będzie w Katowicach – przyznał Serhij Kapelus. Rywalizacja o 11. miejsce to dwumecz. Jeśli w sobotę w Katowicach wygra Stocznia, rozegrany zostanie złoty set, który zdecyduje, kto zajmie wyższą lokatę na koniec sezonu. – Chłopaki nie odpuszczą i trzeba będzie walczyć, zostawić kawałek serducha na boisku, żeby wygrać to spotkanie – dodał doświadczony przyjmujący katowickiego zespołu.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu