Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sergiej Kapelus: Czuję się jak w domu

Sergiej Kapelus: Czuję się jak w domu

fot. Klaudia Piwowarczyk

To już dziesięć lat, odkąd Sergiej Kapelus zawitał na polskie parkiety siatkarskie. W nowym sezonie ukraiński zawodnik będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn, a będzie to jego szósty polski klub. – Oczekuję jak najwięcej wygranych i jak najwięcej ciekawych spotkań – mówi przed startem nowego sezonu przyjmujący olsztyńskich akademików.

Za Sergiejem Kapelusem całkiem długa historia występów w polskiej lidze. – Przyjechałem do Polski w 2008 roku do Warszawy i tak zaczęła się moja polska przygoda. Moim pierwszym klubem w PlusLidze była Politechnika Warszawska – wspomina siatkarz z Ukrainy. Następnie Kapelus trafił do Siatkarza Wieluń, by z niego na dwa sezony trafić do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z kędzierzyńskim zespołem przyjmujący sięgnął po srebro i brąz mistrzostw Polski i w 2013 na jeden sezon przeniósł się do Lokomotiwu Charków. Z niego trafił do BBTS-u Bielsko-Biała, a dwa ostatnie sezony spędził w GKS-ie Katowice. – Bardzo mi się w Polsce podoba, czuję się jak w domu – mówi zawodnik, który następny sezon rozegra w Indykpol AZS-ie Olsztyn.Olsztyńska drużyna rozpoczęła przygotowania w poniedziałek – 6 sierpnia. Jak ocenia pierwsze dni w nowym klubie Kapelus? – Wrażenia bardzo przyjemne, komunikacja z chłopakami na dobrym poziomie. Pierwsze treningi pokazały, że z trenerem też się dogaduję, więc pod tym względem nie było żadnych problemów – mówi.

Ukraiński przyjmujący nie ukrywa, że w nowym sezonie interesują go liczne zwycięstwa jego zespołu. – Oczekuję jak najwięcej wygranych i jak najwięcej ciekawych spotkań. Mam nadzieję, że dam z siebie drużynie jak najwięcej – zapewnia.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved