Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Serbska atakująca coraz bliżej Wisły Warszawa

Serbska atakująca coraz bliżej Wisły Warszawa

fot. wisla-warszawa.pl

Od ponad dwóch tygodni z drużyną Wisły Warszawa trenuje Mirjana Djurić-Bergendorff. 31-letnia atakująca to bardzo utytułowana zawodniczka. Miała już okazję wystąpić w sparingach stołecznego zespołu. Zagrała w Łodzi z ŁKS-em i w Warszawie z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Jej najbliższym, decydującym o pozostaniu w stolicy testem będzie weekendowy turniej w hali OSiR Bemowo.

– Na pewno w sparingach Serbka wyglądała nieco świeżej i poruszała się trochę żwawiej niż pozostałe nasze siatkarki. To dlatego, że trenuje z zespołem dwa tygodnie i w tym momencie ma trochę inny cykl przygotowań. Nie chcieliśmy od razu kierować Miry na ostrą siłownię – opowiadał po starciu z nowodworzankami Dominik Stanisławczyk.Jak na razie władze Wisły Warszawa bacznie przyglądają się występom serbskiej atakującej i zamierzają prowadzić z nią rozmowy na temat ewentualnego kontraktu. Serbka na pewno w stolicy spędzi jeszcze kolejny tydzień i zagra w nadchodzącym turnieju. – Rozegramy wtedy trzy spotkania i to będzie dla niej taki decydujący moment na pokazanie przydatności. Jeśli zda ten test, to zostaną jej rozmowy odnośnie warunków umowy. Jeśli się zgodzi, to ucieszymy się, że będzie naszą zawodniczką – dodał szkoleniowiec Wisły.

Mirjana Djurić-Bergendorff w 2010 roku wywalczyła wicemistrzostwo Finlandii, a w 2012 z ekipą Chimika Jużne zdobyła złote medale na Ukrainie. Tam występowała m.in. z naszą rozgrywającą Eleną Nowgorodczenko. W 2014 roku z zespołem Brøndby VK była najlepsza w Danii, a w kolejnym sezonie w tym samym kraju z klubem Lyngby Volley świętowała srebro. W 2012 roku zdobyła Puchar Niemiec z ekipą Rote Raben Vilsbiburg.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved