Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Serbowie dłużej pod przewodnictwem Grbicia

Serbowie dłużej pod przewodnictwem Grbicia

fot. Katarzyna Antczak

Nikola Grbić w wywiadzie dla serbskiej telewizji publicznej poinformował, że niebawem podpisze kontrakt na prowadzenie męskiej reprezentacji tego kraju do 2020 roku. W minionym sezonie reprezentacyjnym prowadzona przez niego kadra narodowa Serbii sięgnęła po złoto w Lidze Światowej.

Grbić trenerem reprezentacji Serbii jest od lutego 2015 roku. W lipcu tego roku jego podopieczni wygrali w Krakowie finałowy turniej Ligi Światowej. Serbowie po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal tych prestiżowych rozgrywek. Jednak zabrakło ich w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.Uważany za jednego z najlepszych rozgrywających w historii siatkówki Nikola Grbić niedawno spotkał się Zoranem Gajiciem, który pod koniec listopada został wybrany na stanowisko prezesa Serbskiej Federacji Siatkówki (OSSRB). Głównym tematem ich rozmowy było właśnie przedłużenie kontraktu trenera kadry.

Prezydent Gajić złożył swojemu byłemu podopiecznemu propozycję prowadzenia drużyny narodowej do 2020 roku. W udzielonym wywiadzie serbskiej telewizji Grbić potwierdził, że została ona przyjęta i kontrakt niebawem zostanie podpisany.

Zoran Gajić z reprezentacją Jugosławii, w której grał Nikola Grbić, zdobył m.in. złoty medal olimpijski w Sydney i mistrzostwo Europy w 2001 roku.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved