Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Serb oficjalnie w bełchatowskiej Skrze

Serb oficjalnie w bełchatowskiej Skrze

W nadchodzącym sezonie barw PGE Skry Bełchatów bronić będzie utalentowany siatkarz młodego pokolenia, Aleksandar Nedeljković. Mierzący 204 cm Serb występuje na pozycji środkowego bloku i jest członkiem juniorskiej reprezentacji swojego kraju.

Nedeljković urodził się 27 października 1997 roku w mieście Vranje, dzieciństwo spędził w pobliskiej miejscowości Davidovac wraz z rodzicami i młodszym bratem. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał jeszcze w szkole podstawowej, gdzie zauważył go nauczyciel wychowania fizycznego. Następnie, jeszcze jako uczeń podstawówki, rozpoczął grę w sekcji młodzieżowej klubu OK Vranje. Na treningi chodził po lekcjach, a do domu często odwoził go swoim autem sekretarz klubu. Po trzech latach występów w drugiej lidze w barwach zespołu z Vranja przeniósł się do Kosowskiej Mitrowicy. Tamtejszy klub rywalizuje w serbskiej Superlidze.Aleksandar Nedeljković otrzymał powołanie do juniorskiej reprezentacji Serbii, która w tym roku walczyła w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Pierwszy turniej kwalifikacyjny, rozegrany w portugalskim mieście Viana do Castelo, Serbowie przeszli pomyślnie, jednak w drugiej fazie eliminacji nie zdołali utrzymać zwycięskiej passy i porażką z Ukrainą przekreślili swoją szansę na udział w mistrzostwach globu. Nedeljković rozegrał w wyjściowym składzie serbskiej drużyny trzy z sześciu spotkań, zdobywając łącznie jedenaście punktów.

PGE Skra to prawdziwa kuźnia serbskich siatkarskich talentów. Nedeljković jest kolejnym siatkarzem po Atanasijeviciu, Čupkoviciu, Lisinacu, Brđoviciu, Stankoviciu i Luburiciu, który zagra w Bełchatowie. Czy pójdzie w ślady klubowego kolegi, Srećko, i zostanie jednym z najlepszych środkowych w Europie? Mamy nadzieję!

Podstawowe informacje:
Data i miejsce urodzenia: 27 października 1997, Vranje (Serbia)
Wzrost: 204 cm
Waga: 96 kg
Zasięg w ataku: 338 cm
Zasięg w bloku: 318 cm

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved