Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kto selekcjonerem Iranu? Saga trwa dalej

Kto selekcjonerem Iranu? Saga trwa dalej

fot. FIVB

Ciągle nie wiadomo, kto zastąpi na stanowisku selekcjonera reprezentacji Iranu Raula Lozano. Tamtejsza federacja po fiasku rozmów z Radostinem Stojczewem ogłosiła nazwiska nowych kandydatów. Mauro Berruto i Igor Kolaković startowali także w konkursie na stanowisko selekcjonera biało-czerwonych, ten pierwszy był nawet w ścisłym finale. Trzecim z kandydatów jest Javier Weber.

Stojczew był bliski podpisania umowy, ale ostatecznie negocjacje zakończyły się niepowodzeniem i wciąż nie jest znany następca Raula Lozano. Irańska federacja na swoim profilu na Twitterze ogłosiła w Nowy Rok nazwiska trzech kandydatów. Są to Igor Kolaković, Mauro Berruto i Javier Weber. Pierwszy z nich to wieloletni selekcjoner reprezentacji Serbii. Prowadził ją w latach 2006-2014, rezygnując po rozegranych w Polsce mistrzostwach świata. Serbia zanotowała nieudany turniej, kończąc zmagania na II fazie grupowej, nie awansując nawet do czołowej szóstki. Z Serbami zdobył jednak złoty medal mistrzostw Europy w roku 2011, a także brązowe medale w latach 2007 i 2013. Z Serbami wywalczył także brąz mistrzostw świata (2010) i medale Ligi Światowej (2 srebrne i jeden brązowy).

Mauro Berruto zaś przez większość kariery pracował we Włoszech, najpierw trenując kluby, a w latach 2010-2015 reprezentację kraju. W latach 2005-2010 był także selekcjonerem kadry Finlandii. Z Italią wywalczył brąz igrzysk olimpijskich w Londynie, a także w latach 2011 i 2013 srebro mistrzostw Europy. Włosi pod jego wodzą wywalczyli także brąz Ligi Światowej. Zrezygnował z prowadzenia kadry w roku 2015 po Lidze Światowej, a głównym powodem była afera związana z usunięciem przez niego czterech graczy: Ivana Zaytseva, Dragana Travicy, Giulio Sabbiego i Luigiego Randazzo za złamanie regulaminu w przededniu rozpoczęcia Final Six. Javier Weber w latach 2009-2013 prowadził reprezentację Argentyny, zdobywając z nią chociażby czwarte miejsce w Lidze Światowej w roku 2011. Prowadził także reprezentację tego kraju podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Obecnie Weber prowadzi argentyńską drużynę Bolivar Voley, z którą w październiku zdobył czwarte miejsce klubowych mistrzostw świata.źródło: inf. własna, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved