Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Sebastian Świderski: Życzę dziewczynom jak najlepiej

Sebastian Świderski: Życzę dziewczynom jak najlepiej

fot. Katarzyna Antczak

– Dziewczyny potwierdziły, że są w dobrej formie i nie przestraszyły się faworyta tych rozgrywek. Życzę dziewczynom jak najlepiej, fajnie by było, gdyby nawiązały do sukcesu sprzed 10 lat. Z każdego medalu powinniśmy się cieszyć – mówi Sebastian Świderski o reprezentacji siatkarek. Wkrótce zmagania o medal mistrzostw Europy rozpoczną też panowie.  – Ciężko oczekiwać od mistrzów świata walki o niższe miejsca. Na pewno oczekujemy medalu i to tego najcenniejszego. – mówi prezes ZAKSY.

W łódzkiej Sport Arenie w dniach 29 sierpnia – 1 września rozegrano Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych. – Mamy tutaj do czynienia  z zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną. Ta piękna dyscyplina sportu, jaką jest siatkówka pokazuje, że łączy ludzi i powoduje, że są  w stanie razem współpracować na boisku. Pokazuje, że każdą chorobę, każdy problem można przezwyciężyć poprzez sport – mówi jeden z ambasadorów olimpiad specjalnych w Polsce, Sebastian Świderski. Na turnieju obecny był także Vladymir Grbić, który wspólnie z prezesem ZAKSY poprowadził trening.Wicemistrz świata z 2006 roku śledzi zmagania siatkarek na mistrzostwach Europy i gratulował Polkom wygranej z Italią.  – Wielkie brawa dla dziewczyn, że podniosły się po bardzo trudnym spotkaniu z Belgią, gdzie tam miały najpierw drugiego seta, a potem tie-break w swoich rękach. Przeciwniczki okazały się lepsze, cwańsze i zdobywały te ostatnie punkty. Wracając do meczu z Włoszkami, dziewczyny potwierdziły, że są w dobrej formie i nie przestraszyły się faworyta tych rozgrywek. Życzę dziewczynom jak najlepiej, fajnie by było, gdyby nawiązały do sukcesu sprzed 10 lat. Z każdego medalu powinniśmy się cieszyć – powiedział Sebastian Świderski. Zwrócił on uwagę na jeszcze jedną rzecz.  – Ja chciałbym jednak wrócić do sytuacji sprzed kilku lat. Wielkie brawa dla trenera Jacka Nawrockiego, że potrafił odbudować żeńską reprezentację i widać, że ta grupa robi z roku na rok wielkie postępy.

Już 13 września walkę o mistrzostwo Europy rozpoczną siatkarze. Sebastian Świderski nie ma wątpliwości, że podopieczni Vitala Heynena będą walczyli o złote medale. – Ciężko oczekiwać od mistrzów świata walki o niższe miejsca. Na pewno oczekujemy medalu i to tego najcenniejszego.  Wygrali w cuglach turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, zdobyli brąz Ligi Narodów grając drugim garniturem. Widać, że potencjał jest i teraz trzeba przekuć to w sukces na mistrzostwach Europy. To jest sport i oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale od tych chłopaków musimy oczekiwać gry o najwyższe cele, zresztą oni sami o tym mówią. Zdają sobie sprawę ze swojej siły i mam nadzieję, że udowodnią to na boisku.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved