Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski nowym prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Sebastian Świderski nowym prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

fot. Tomasz Szwajkowski / szwajkowski.info

13 października Rada Nadzorcza ZAKSY powołała na stanowisko prezesa zarządu Sebastiana Świderskiego. Działanie jest następstwem rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego prezesa spółki – Mirosława Ptasińskiego.

Po roku zarządzania ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle z funkcji prezesa zrezygnował Mirosław Ptasiński, który swoją decyzję umotywował spełnieniem założonych zadań. – Miałem przyjemność pełnić funkcję prezesa ZAKSY przez ostatnich 12 miesięcy. Postawiłem przed sobą kilka ważnych celów: zabezpieczenie strony finansowej spółki, stworzenie organizacji działającej w oparciu o najwyższe standardy, utrzymanie wartościowych relacji ze sponsorami oraz pozyskanie kolejnych partnerów. Składając rezygnację, potwierdzam wykonanie założeń i realizację planu. Przyjęcie przeze mnie funkcji prezesa było działaniem tymczasowym, a dzisiaj, tuż po podpisaniu umowy z Grupą Azoty ZAK, wiedząc, że ZAKSA jest zabezpieczona finansowo na kolejne 3 lata, mogę oddać stery marce kędzierzyńskiej siatkówki Sebastianowi Świderskiemu. Nie oznacza to jednak zakończenia mojej współpracy z ZAKSĄ, nadal będę wspierał spółkę w bieżących działaniach – zapowiedział Ptasiński.

Sebastian Świderski po skończeniu kariery zawodniczej najpierw pełnił funkcję trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, następnie był dyrektorem sportowym, potem zarządzającym od kwietnia bieżącego roku. – Dla Sebastiana Świderskiego był to czas pogłębiania doświadczeń zawodowych i efektywnej realizacji powierzonych mu zadań. Najpierw zbudowania z trenerem Ferdinando de Giorgim drużyny i zakontraktowania zawodników, potem w miarę poszerzonych kompetencji budowania partnerstwa sponsorskiego i zaplecza marketingowego klubu. Dziś, z pełną świadomością, w imieniu Rady Nadzorczej powierzam Sebastianowi Świderskiemu rolę prezesa ZAKSY – ogłosiła przewodnicząca Rady Nadzorczej ZAKSY, Jadwiga Cichoń.Sebastian Świderski nie krył zadowolenia z objęcia nowej funkcji, jednocześnie podkreślając, że przed ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle trudne zadania w nadchodzącym sezonie. – Dziękuję za ten kredyt zaufania. To dla mnie ogromne wyzwanie, ale i zaszczyt. Właśnie z tym klubem wiąże mnie piękna zwycięska historia, tym bardziej dołożę wszelkich starań, aby klub działał efektywnie, a właściciel, sponsorzy, zawodnicy i kibice byli zadowoleni. Przed nami sezon pełen nadziei i ambicji. Liczę, że trener poprowadzi drużynę na podium, a my wspólnie będziemy świętować ten bieg po zwycięstwo – powiedział nowy prezes ZAKSY.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved