Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Nikola przyjął propozycję, którą wcześniej odrzucił Gardini

Sebastian Świderski: Nikola przyjął propozycję, którą wcześniej odrzucił Gardini

fot. Tomasz Szwajkowski / szwajkowski.info

– Nie zdradzę, kto znalazł się na kolejnych miejscach, ale na pewno nie Stephane Antiga. Z Francuzem nie prowadziliśmy żadnych rozmów – mówi prezes ZAKSY Sebastian Świderski po zatrudnieniu w roli szkoleniowca Nikoli Grbicia. – I zapewniam, że nie będzie to żaden oszałamiający kontrakt. Nikola przyjął propozycję, którą wcześniej odrzucił Andrea Gardini  – przyznał na łamach Przeglądu Sportowego.

– Nigdy nie dostałem oferty z innej mocnej ligi, z klubu o dużych ambicjach i możliwościach zaistnienia w Europie. Gdy widzę, jacy rozgrywający trafiają do najlepszych klubów, zaczynam się zastanawiać, czy to ja jestem tak słabym graczem, że nikt mnie nie chce, czy też może mam kiepskiego menadżera – tak Nikola Grbić kilka lat temu odpowiedział na pytanie, dlaczego przez 20 lat grał tylko w lidze włoskiej.Wygląda na to, że działacze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odpowiedzieli na zapotrzebowanie słynnego Serba, bo w nadchodzącym sezonie Grbić będzie trenerem mistrzów Polski. I wcale nie było trudno go pozyskać. – Rozmowy były krótkie. Niedawno ogłoszono, że Nikola nie będzie już szkoleniowcem Calzedonii Werona, a już kilka dni później Serb podpisał z nami umowę. I zapewniam, że nie będzie to żaden oszałamiający kontrakt. Nikola przyjął propozycję, którą wcześniej odrzucił Andrea Gardini – mówi „PS” prezes ZAKSY Sebastian Świderski. 45-letni Serb nie miał także żadnych specjalnych wymagań. – Mieszkanie, służbowy samochód. Standard. Rozmowy to czysta przyjemność, a Grbić był pierwszym szkoleniowcem na naszej liście życzeń. Nie zdradzę, kto znalazł się na kolejnych miejscach, ale na pewno nie Stephane Antiga. Z Francuzem nie prowadziliśmy żadnych rozmów – mówi Świderski. Grbić to legenda światowej siatkówki. Jako zawodnik zdobył m.in. mistrzostwo olimpijskie i złoty medal mistrzostw Europy, triumfował w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV, a w 2016 roku został przyjęty do siatkarskiej Galerii Sław. Od 2015 roku prowadzi reprezentację Serbii, z którą zdobył już trzy medale, w tym złoto Ligi Światowej. Jako trener klubowy wciąż ma jednak wiele do udowodnienia. Prowadził we Włoszech Perugię, kiedy nie była jeszcze tak mocna jak teraz, i przeciętną Weronę, dla której szczytem możliwości było szóste miejsce w Serie A i triumf w słabym Pucharze Challenge. ZAKSA ma znacznie większe aspiracje.

– Podpisanie umowy z Nikolą to wielka sprawa, ale nie musimy przed nim rozkładać czerwonego dywanu. W Polsce pracowali i pracują naprawdę wybitni trenerzy i przyjście Grbicia nie jest wielką sensacją. Byłbym w szoku, gdyby Jürgen Klopp został trenerem piłkarzy Lecha Poznań – mówi Jakub Bednaruk, który w sezonie 2007/08 był zmiennikiem Grbicia w Trentino Volley. – Nikola to świetny siatkarz i charyzmatyczny człowiek. Nie mówił wiele, ale gdy już się odezwał, wszyscy go słuchali. Miał autorytet, którego nie zbudujesz, studiując mądre księgi. Z czymś takim trzeba się urodzić. Gdy pan Grbić wchodził do szatni, zabijał wszystkich swoich autorytetem – mówi Bednaruk.

Pracę w Kędzierzynie-Koźlu słynny niegdyś rozgrywający będzie łączył z prowadzeniem reprezentacji Serbii, która przygotowuje się do Ligi Narodów. – Nie jest to dla nas wielkim problemem. Treningi podczas nieobecności Nikoli będą prowadzili jego asystenci. Michał Chadała już jest w kontakcie telefonicznym z Nikolą, a niedługo obaj spotkają się we Włoszech. Poza tym większość naszych zawodników i tak wyjechała na zgrupowania swoich reprezentacji – mówi Świderski. Prezes ZAKSY zewsząd zbiera gratulacje za znakomity transfer. – Niektórzy sponsorzy zadeklarowali już nawet zwiększenie wpłat na klub – mówi prezes ZAKSY.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved