Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Każda kadra nam zazdrości

Sebastian Świderski: Każda kadra nam zazdrości

fot. Katarzyna Antczak

– Reszta świata nam zazdrości, że Heynen może sobie pozwolić na takie ruchy. To pokazuje, że kadra nie składa się z 12-14 graczy, tylko około trzydziestu, którzy mogą występować na najwyższym poziomie. Nie tylko stać na boisku i przyglądać się, ale walczyć. Każdy łapie cenne doświadczenie. To zaprocentuje. Mamy wielu debiutantów. Dla każdego to ważna lekcja.Mamy kłopoty w ataku. Wielu zawodników przygotowuje się inaczej podczas sezonu w klubie. Reprezentacja to inna bajka. Trzeba się przestawić – stwierdził Sebastian Świderski.

– Ostatnie „maratony” w spotkaniach z Argentyną, Serbią i Włochami to kłopot?Sebastian Świderski: – Trener zaplanował mecze tak, by było pięć setów (śmiech). Między innymi z tego względu, że nie ma czasu na treningi. Liga Narodów jest bardzo wymagająca. „Pięciosetówki” w nogach zostają, ale należy pamiętać, że nie ma więcej czasu na zgrywanie się. Przelot – przejazd – odpoczynek – drobny rozruch – następny mecz, tak to w skrócie wygląda. Nie powinno być jednak fizycznego kłopotu.

Liderzy muszą się już obawiać o miejsce w kadrze?

– Niektórzy zapowiedzieli, że po igrzyskach kończą kariery. Czy się obawiać? Pesel nie kłamie. Zdają sobie sprawę. Czasu nie cofną. Trzeba umieć powiedzieć: „dość”. Bartek Kurek ma zdrowotne kłopoty. Pewnie wie, że na niego też przychodzi moment. Oby zdolna młodzież mogła jeszcze podejrzeć bardziej doświadczonych i czerpać korzyści.

24 lipca coraz bliżej. Do kadry będzie mógł dołączyć Leon. Dużo to zmieni?

– Dla zespołu na pewno. Tym bardziej dla wspomnianych, mniej doświadczonych zawodników. Będą mogli pracować z jednym z najlepszych graczy na świecie. Trzeba to doceniać. Każda kadra nam go zazdrości.

Były reprezentant zauważa jakieś kłopoty?

– Mamy kłopoty w ataku. Wielu zawodników przygotowuje się inaczej podczas sezonu w klubie. Reprezentacja to inna bajka. Trzeba się przestawić. W poprzednim roku Heynen pokazał podczas MŚ, że z meczu na mecz wyglądaliśmy coraz lepiej, nie coraz gorzej. W finale zagraliśmy na świeżości w znakomitej formie. Sztab szkoleniowy na pewno wie, co robi.

Cały wywiad Filipa Kolodziejskiego w: TVP Sport

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved