Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sebastian Świderski: To jest część historii polskiej siatkówki

Sebastian Świderski: To jest część historii polskiej siatkówki

fot. Tomasz Szwajkowski / szwajkowski.info

– Na mistrzostwa Polski oldbojów czekamy cały rok. Co więcej przygotowujemy się do tej imprezy nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. To jest naprawdę trudny turniej. Jednocześnie daje możliwość spotkania się po latach i powspominania, a przede wszystkim przypomnienia sobie starych dobrych czasów – powiedział Sebastian Świderski, były reprezentant Polski.

Za niespełna tydzień w Kędzierzynie-Koźlu zostaną rozegrane kolejne mistrzostwa Polski oldbojów. Uczestnicy zgodnie podkreślają, że czekają na ten turniej cały rok. Po raz kolejny w zawodach udział weźmie Sebastian Świderski. – Prawdą jest, że na mistrzostwa Polski odbojów czekamy cały rok. Co więcej przygotowujemy się do tej imprezy nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. To jest naprawdę trudny turniej. Jednocześnie daje możliwość spotkania się po latach i powspominania, a przede wszystkim przypomnienia sobie starych dobrych czasów – powiedział Sebastian Świderski, były reprezentant Polski.Mistrzostwa Polski oldbojów cieszą się dużą popularnością i sprawiają, że raz w roku na parkiecie mogą spotkać się byli już siatkarze. Duże zainteresowanie turniejem powoduje, że organizatorzy stoją przed dużym wyzwaniem. – Patrząc na ilość zgłaszających się zawodników, śmiało można powiedzieć, że jest to bardzo duże przedsięwzięcie. To jest część historii polskiej siatkówki – zauważył wicemistrz świata z 2006 roku, który nie ukrywa radości z faktu, że cała impreza odbędzie się akurat na Opolszczyźnie. – Dla mnie Kędzierzyn-Koźle to szczególne miasto. Cieszę się niezmiernie, że możemy gościć po raz kolejny mistrzostwa Polski oldbojów. Możemy pochwalić się swoim obiektem i miastem. W tym roku nie będziemy gościli jako mistrzowie Polski, ale jako wicemistrzowie kraju. Obiekt jest ten sam, więc na pewno atmosfera mistrzostw Polski będzie się unosiła – wyznał były przyjmujący.

Rywalizacja odbędzie się w sześciu kategoriach. Mimo że uczestnicy zawodów lata sportowej świetności mają już za sobą, to w Kędzierzynie-Koźlu i tak można spodziewać się walki na wysokim poziomie. Na boisku na pewno nie zabraknie determinacji, adrenaliny oraz rywalizacji o każdą piłkę. Wszystko po to, by na końcu odnieść zwycięstwo. – Oczywiście zawsze dąży się do zwycięstwa. We krwi cały czas jest chęć rywalizacji. Zawsze mówimy, że zwycięstwo nie jest najważniejsze, tylko sam udział w tym turnieju. Jednak wiadomo, że każdy chce wygrać – zakończył Świderski.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved