Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Pawlik: Traktuję to jako wyzwanie

Sebastian Pawlik: Traktuję to jako wyzwanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już od kilku dni w Spale trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Po raz pierwszy w sztabie szkoleniowym seniorskiej kadry znalazł się trener Sebastian Pawlik, który jeszcze niedawno odnosił wielkie sukcesy z reprezentacją juniorów. – To jest dla mnie nowa sytuacja, po raz pierwszy jestem w sztabie kadry seniorów, ale jeśli chodzi o pracę, to w zasadzie będę się zajmował tym, czym zajmowałem się do tej pory. Wielkich różnic więc pewnie nie będzie. Na pewno inny będzie styl i bardziej określiłbym ten nowy rozdział jako wyzwanie – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki asystent Vitala Heynena.

Ekscytacja czy wyzwanie? Jakie pierwsze słowo przyszło panu na myśl?Sebastian Pawlik: Myślę, że wyzwanie. To jest dla mnie nowa sytuacja, po raz pierwszy jestem w sztabie kadry seniorów, ale jeśli chodzi o pracę, to w zasadzie będę się zajmował tym, czym zajmowałem się do tej pory. Wielkich różnic więc pewnie nie będzie. Na pewno inny będzie styl i bardziej określiłbym ten nowy rozdział jako wyzwanie.

Podział kompetencji w sztabie szkoleniowym jest już znany?

– Na razie ustaliliśmy, że wszyscy będziemy starali się zajmować wszystkim, natomiast konkretne zadania, to kto do czego jest bardziej predysponowany, będziemy ustalać w trakcie zgrupowania.

W składzie reprezentacji znalazło się sporo młodych siatkarzy, którzy mają dostać swoją szansę.

– Tak się trener Heynen wypowiadał, że szansę w Lidze Narodów będą dostawać ci młodsi, natomiast to nie będzie znaczyło, że myślimy tylko i wyłącznie o tym. Na pewno będą grali w połączeniu z tymi bardziej doświadczonymi zawodnikami i myślę, że we wszystkich meczach będziemy walczyć o zwycięstwo. Na pewno nie będzie tak, że ci młodzi zostaną rzuceni na głęboką wodę.

Bartosz Kurek określił to połączenie jako mieszankę wybuchową. Faktycznie może tak być?

– Moim zdaniem to na pewno będzie mieszanka, a czy wybuchowa? Zobaczymy. Nie ma tutaj jakichś wyjątkowo doświadczonych zawodników, bo w większości to są młodzi gracze, trudno mówić o 28-letnich siatkarzach jako o starych. Oczywiście są bardziej doświadczeni od tych, którzy są na zgrupowaniu pierwszy czy drugi raz. My jednak nie mamy aż tak dużej rozpiętości wiekowej jak ma część innych zespołów i myślę, że tutaj nie będzie problemów z połączeniem ich wszystkich razem.

W poprzednich sezonach prowadził pan kadrę juniorów, a część z nich już znalazła się w seniorskiej reprezentacji. To napawa trochę dumą?

– Ja jestem bardzo dumny, że oni tutaj są. Na samym początku było ich tutaj zdecydowanie więcej, ale nie oczekujmy, że oni wszyscy od razu przebiją się do pierwszej reprezentacji. Ja się cieszę, że są zauważani i są bardzo blisko tego celu, ale przed nimi jest jeszcze na pewno sporo pracy i jestem pewien, że w przyszłości większość z nich do tej reprezentacji się dostanie.

Jakie są pana indywidualne cele na ten pierwszy sezon z kadrą seniorów?

– Zawsze chcę się rozwijać i z dnia na dzień stawać się coraz lepszym. To dla mnie jest również tutaj cel indywidualny, natomiast zawsze najważniejsza jest drużyna i to, żeby zespół grał dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved