Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sebastian Pawlik odkrył karty przed kwalifikacjami do mistrzostw świata

Sebastian Pawlik odkrył karty przed kwalifikacjami do mistrzostw świata

fot. pzps.pl

Znamy dwunastoosobowy skład reprezentacji Polski juniorów, która od piątku do niedzieli w Niemczech będzie walczyła o przepustki do mistrzostw świata. Z grupy, która przez ostatnie dni trenowała w Bełchatowie, Sebastian Pawlik musiał skreślić dwa nazwiska.

W czwartek reprezentacja Polski juniorów uda się do Niemiec, gdzie zagra o bilety na mistrzostwa świata. W składzie biało-czerwonych zabraknie przede wszystkim kontuzjowanego Mateusza Masłowskiego. Będą za to nowe twarze. Na rozegraniu Łukasza Kozuba będzie wspierał Radosław Gil, zaś w defensywie kolegom pomagał będzie Marcin Jaskuła. Na ostatniej prostej przygotowań z walki o miejsce w składzie odpadł Jarosław Mucha. – Przede wszystkim myślę o zabezpieczeniu przyjęcia, ponieważ uważam, że jest to bardzo ważne, tym bardziej że mamy bardzo mocnych ofensywnie środkowych. Dlatego też na turniej zabieramy dwóch libero, chociaż Jaskuła może być zgłoszony jako przyjmujący, żeby pomagał kolegom w defensywie – wyjaśnił Sebastian Pawlik. Jest on także zadowolony z Radosława Gila, który został wkomponowany w reprezentację juniorów. – Radek spełnił moje oczekiwania. Mam do niego zaufanie. Uważam, że może on pomóc drużynie – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.



Polacy są mistrzami Europy i świata kadetów oraz czempionami Starego Kontynentu w kategorii juniorów. Nic więc dziwnego, że są uważani za faworytów turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Ich rywalami będą Belgowie, Łotysze i Niemcy. Mimo że wygranie tych eliminacji jest trochę dla biało-czerwonych obowiązkiem, to ich szkoleniowiec przestrzega przed hurraoptymizmem. – Będzie to zupełnie inne granie niż w ubiegłych latach. Przede wszystkim dlatego, że nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania i dopracowanie poszczególnych zagrań. W naszej grze pojawiają się jeszcze pewne nieporozumienia na linii rozgrywający – skrzydłowi, także na pewno będzie nam trudniej. Niemniej jednak uważam, że nie będziemy jedyną drużyną, która ma taki problem. Pewnie większość juniorów z innych reprezentacji też gra w klubach, przez co również czasu na zgranie rywale nie mieli zbyt dużo – zaznaczył Pawlik, który z pewnym dystansem podchodzi do turnieju kwalifikacyjnego. – Będzie to turniej, w którym nie ma miejsca na potknięcia. O ile w imprezach mistrzowskich gra się w grupach, a jedna porażka jeszcze niczego nie przekreśla, a w tych kwalifikacjach jeden mecz może przesądzić o losach awansu. Dla nas trudny może być szczególnie pierwszy pojedynek, bo przeważnie nie gramy go dobrze, jak było to w poprzednich latach. Mieliśmy pewne problemy z własną grą. Mam jednak nadzieję, że ustrzeżemy się większych błędów i uda nam się zagrać na odpowiednim poziomie – zakończył trener polskich juniorów.

Skład reprezentacji Polski juniorów na kwalifikacje do mistrzostw świata:
Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch
Środkowi: Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Dawid Woch
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved