Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Pawlik: Obserwujemy grę potencjalnych reprezentantów

Sebastian Pawlik: Obserwujemy grę potencjalnych reprezentantów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sebastian Pawlik nie odpoczywa. Po pełnym emocji sezonie reprezentacyjnym asystent trenera Vitala Heynena wrócił do korzeni i pracuje obecnie z polską młodzieżą siatkarską w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. – Byłem i jestem związany ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Spale. W okresie , gdy kadra seniorów nie trenuje jestem tutaj w Spale pracując z nieco młodszymi siatkarzami – mówi.

Nadal mamy nowy 2020 rok. Czego ci życzyć w nadchodzących miesiącach?Sebastian Pawlik: Można życzyć tylko jednego. Ja bym sobie życzył medalu olimpijskiego.

Do siatkówki seniorskiej jeszcze wrócimy. Co robisz w Spale?

Odpoczywam od seniorów. A tak poważnie, to nic się nie zmieniło. Byłem i jestem związany ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Spale. W okresie , gdy kadra seniorów nie trenuje, jestem tutaj w Spale pracując z nieco młodszymi siatkarzami.

Jaka jest twoja rola?

Widzę siebie w roli doradcy. Obie grupy juniorskie mają swoich trenerów – Michała Bąkiewicza i Marka Skrobota. Nie próbuję narzucać trenerom, co mają robić. Pracujemy tutaj w szkole dla wspólnego dobra, od zawsze staramy się sobie pomagać.

Wracając do starszej reprezentacji. W PlusLidze gra wielu twoich wychowanków. Jaka jest twoja ocena obecnej formy kandydatów do gry w reprezentacji?

Obserwuję oczywiście nie tylko chłopaków, z którymi pracowałem w reprezentacjach juniorskich. Jestem na bieżąco, obserwujemy grę wszystkich potencjalnych reprezentantów. Forma niektórych z nich jest naprawdę imponująca. Mam wrażenie, że niektórzy są w życiowej formie. Jest to dla nas bardzo dobra informacja. Liczymy, że w sezonie olimpijskim wszyscy utrzymają taką dyspozycję.

Rozmawiał: Mariusz Szyszko

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved