Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sebastian Pawlik obserwuje turniej finałowy MP kadetów

Sebastian Pawlik obserwuje turniej finałowy MP kadetów

fot. Klaudia Piwowarczyk

W Nysie dobiegają końca mistrzostwa Polski kadetów, które uważnie obserwuje Sebastian Pawlik – trener kadry narodowej kadetów, asystent trenera pierwszej reprezentacji mężczyzn i trener „dominatorów” – mistrzów Europy i świata kadetów i juniorów.

Skład czwórki zespołów, które w Hali Nysa walczyć będą w niedzielę w małym i wielkim finale, nie jest zaskoczeniem, z wyłączaniem UKS-u SMS Joker Piła. Sebastian Pawlik – trener kadry kadetów, obecnie także asystent Vitala Heynena w seniorskiej reprezentacji i twórca sukcesów „złotej” młodzieży poprzedniego okresu, która nie przegrała niemal 50. oficjalnych spotkań, zdobywając wszystkie dostępne w tych kategoriach wiekowych trofea na Starym Kontynencie i na świecie zauważa: – Tegoroczne mistrzostwa kadetów dowodzą wyższości gry zespołowej nad indywidualnymi popisami. Widać, że siatkówka jest grą „kolektywną” i taką drogą idą trenerzy drużyn „czwórki”. Mamy tu w Nysie dziesięciu chłopaków z SMS-u Spała, ale widać, że ich pozycje w zespole wyznacza drużyna – mówi Sebastian Pawlik.Tegoroczne mistrzostwa kadetów wskazują, że trudno będzie wyłonić podium przed meczami w „małym” i „wielkim” finale. Sukces zapewni dyspozycja dnia. – W tym roczniku nie będzie decydować pozycja liderów, tylko całej ekipy. Są naturalnie gracze wiodący, ale ich pozycja i efektywność zależeć będą od całej drużyny i decyzji trenerów. Dlatego nie sposób jednoznacznie wskazać na miejsca na podium – dodaje Pawlik.

Na pytanie, czy turniej finałowy mistrzostw Polski kadetów był okazją do odkrycia nowych postaci, odpowiada: – Monitorujemy te roczniki od dawna. Odkryć nie ma, aczkolwiek w konkretnych przypadkach dostrzegam postęp. Nie zawsze zgodny z parametrami, ale to dobrze wróży. W tym wieku nie wolno jednoznacznie rozstrzygać na przyszłość. Oprócz naturalnych walorów ważne są praca i konsekwencja – dodaje Pawlik.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved