Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Pawlik: Musimy jeszcze popracować

Sebastian Pawlik: Musimy jeszcze popracować

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła we Frankfurcie nad Menem walkę o kwalifikację do mistrzostw Europy. Podopieczni Sebastiana Pawlika w swoim pierwszym turniejowym pojedynku pokonali reprezentantów Danii w trzech setach. – Musieliśmy naprawdę napracować się, by pokonać Danię, ale to my zagraliśmy lepiej w ataku – powiedział po wygranej trener biało-czerwonych Sebastian Pawlik. W drugim meczu grupy D triumfowali Niemcy.

Od początku spotkania polska drużyna starała się ryzykować zagrywką, ale nie ustrzegła się licznych błędów. W sumie Polacy w trzysetowym starciu oddali rywalom 33 punkty. – Jestem zadowolony, że wygraliśmy nasz pierwszy mecz. Musieliśmy naprawdę napracować się, by pokonać Danię, ale to my zagraliśmy lepiej w ataku. Oczywiście to było pierwsze spotkanie, ale wiemy, że musimy popracować zwłaszcza nad naszą obroną i blokiem, jeśli chcemy zakończyć ten turniej na pierwszym miejscu. Będziemy starać się zagrać lepiej w kolejnym meczu – stwierdził po spotkaniu trener polskich juniorów, Sebastian Pawlik.Choć jeszcze w pierwszym secie Duńczycy w miarę dorównywali polskim siatkarzom w ataku, tak w kolejnych już ten element był wyraźnie lepszy w wykonaniu biało-czerwonych. W trzeciej odsłonie doszedł do tego także dobry blok naszej kadry juniorów. – Pierwszy mecz nigdy nie jest łatwy. Jesteśmy mistrzami i każda drużyna robi wszystko, by sprawić nam jak najwięcej problemów. Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, ale będziemy grać lepiej w kolejnych dniach, ponieważ chcemy wywalczyć pierwsze miejsce w tym turnieju – ocenił Jakub Ziobrowski. Atakujący polskiego zespołu zdobył w tym starciu 10 punktów. Najczęściej punktował Bartosz Kwolek – 16 razy.

Duńczycy po własnych akcjach zdobyli niewiele punktów, dlatego dorobki poszczególnych zawodników są niewielkie. Mimo to ekipa rywali była zadowolona z tego, co pokazała w tym spotkaniu. – W meczu przeciwko Polakom pokazaliśmy się z dobrej strony. Są oni mistrzami Europy i świata, a w tym turnieju są chyba najsilniejszym zespołem. Grając przeciwko nim, zdecydowanie lepiej zaprezentowaliśmy się teraz, niż miało to miejsce w mistrzostwach Europy kadetów – powiedział trener duńskiej reprezentacji Skifter Bertelsen. – Polacy bardzo dobrze zagrywali w tym spotkaniu – dodał kapitan zespołu Oscar Møllgaard.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved