Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sebastian Michalak: Za nami najbardziej mozolny etap

Sebastian Michalak: Za nami najbardziej mozolny etap

fot. archiwum

Od 12 do 16 czerwca w Warszawie można będzie cieszyć się siatkówką plażową na najwyższym poziomie. Na obiektach Monta Beach Volley Club po raz drugi rozegrany zostanie FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019.

Od dłuższego czasu praca wre. Za organizatorami trudny etap dopinania wszystkich formalności, a prace techniczne, które pozwolą zobaczyć efekty starań rozpoczną się pod koniec maja. – Sprawy organizacyjne mają się bardzo dobrze. Za nami ten moment najtrudniejszy, czyli złożenie wszelkich dokumentów. Mimo że zewnętrznie nie widać wykonanej pracy, to jest to jednak etap najbardziej mozolny, by pospinać wszystko formalnie – mówi dyrektor turnieju w Warszawie, Sebastian Michalak.Wiele rzeczy wiąże się ze sobą, ponieważ, by złożyć dokumenty o imprezę masową musi być dograny stadion. By był dograny stadion, musimy mieć wszelkiego rodzaju atesty. Wtedy włączają się w to wszystko sanitariaty, zabezpieczenia medyczne, ochrona itd. Tych elementów składowych jest dużo. Wydaje mi się, że wszystkie są już ustalone. Pozostała nam kosmetyka i dopieszczenie szczegółów, a w sferze wewnętrzno-organizacyjnej dogranie list, osób, które będą pracować przy turnieju, a także oczekiwanie na rozpoczęcie budowy na obiekcie Monty – dodaje.Do turnieju pozostał niespełna miesiąc, a po dopięciu na ostatni guzik wszelkich formalności, organizatorzy będą mogli przystąpić do budowy infrastruktury turniejowej. Budowa stadionu głównego, na którym toczyć się będą najważniejsze turniejowe starcia, ruszy w ostatnich dniach maja. – Budowę rozpoczynamy 30 maja i to jest dzień, w którym zjedzie tu 10 tirów ze sprzętem – taki mamy harmonogram. Od pierwszych dni czerwca będzie widać jak wszystko będzie rosło. Termin zakończenia największych prac mamy ustalony na 7 czerwca, czyli wtedy mamy mieć zamknięty temat stadionu, infrastruktury i pozostanie nam weekend na wyposażenie wszystkich obiektów, zelektryfikowanie, podpięcie wszystkiego, zamontowanie nagłośnień i brandingu itd. Mam nadzieję, że w poniedziałek będziemy mogli spojrzeć na piękny, powiewający flagami narodowymi stadion – zapowiada Michalak.

Jak co roku na kibiców, którzy odwiedzą turniej czekać będzie moc atrakcji. Organizatorzy już teraz mają przygotowany pełny plan aktywności, które będą toczyć się w trakcie, jak i po rywalizacji sportowej, a każdy z pewnością znajdzie coś, co go zainteresuje. Nie obędzie się także bez niespodzianek. Obiekty Monta Beach Volley Club będą więc  tętnić życiem od rana do późnego wieczora. – Skoncentrowaliśmy się w dużej mierze na strefie eventowej, by wyjść do społeczności warszawskiej z różnymi atrakcjami i poprzez te aktywności związane z relaksem, konkursami powiększać zainteresowanie siatkówką plażową. Planujemy dużo różnych wydarzeń, a ponieważ jesteśmy w strefie Wisły, to będą chociażby darmowe wycieczki statkiem po rzece. Nasi sponsorzy będą również przygotowywać liczne konkursy i aktywności. Teren jest otwarty dla warszawiaków. Z takimi pracami technicznymi ruszymy około 20 maja, natomiast intensyfikacja prac nastąpi od 30 maja, kiedy to zacznie powstawać stadion główny, całe zaplecze World Tour. Wtedy będzie się naprawdę dużo działo – zapewnia Piotr Kamiński, właściciel kompleksu.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved