Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sebastian Matula: Podejrzewam, że audyt dla Stali będzie formalnością

Sebastian Matula: Podejrzewam, że audyt dla Stali będzie formalnością

fot. 1liga.pls.pl

– Jest złość, niedosyt, rozczarowanie, ale tak naprawdę możemy być zadowoleni z naszej postawy w rundzie zasadniczej. Odnieśliśmy w niej 14 zwycięstw z rzędu. Na koniec mieliśmy 13 punktów przewagi nad zespołem zajmującym drugie miejsce. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się już do play-off, ale niestety nie udało nam się ich rozegrać – powiedział Sebastian Matula, rozgrywający Stali Nysa.

Koronawirus spowodował przedwczesne zakończenie rozgrywek siatkarskich w Polsce. W Krispol I lidze nie odbyły się play-off. To według pana dobra decyzja?Sebastian Matula: Niestety, musieliśmy odłożyć siatkówkę na drugi plan, bo zdrowie jest najważniejsze. Niektórzy twierdzą, że młodych organizmów koronawirus nie złapie, ale jednak też możemy być jego nosicielami i widywać się ze starszymi osobami, które są najbardziej narażone. Moim zdaniem wszystkie decyzje były podejmowane „z głową”. Najpierw nastąpiło zatrzymanie rozgrywek, później oczekiwanie na dalszy rozwój wypadków. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Z dnia na dzień było więcej przypadków zachorowań. Dlatego moim zdaniem została podjęta słuszna decyzja o zakończeniu rozgrywek.

A odczuwalna jest sportowa złość, że nie udało wam się na parkiecie dokończyć tego sezonu?

Jest złość, niedosyt, rozczarowanie, ale tak naprawdę możemy być zadowoleni z naszej postawy w rundzie zasadniczej. Odnieśliśmy w niej 14 zwycięstw z rzędu. Na koniec mieliśmy 13 punktów przewagi nad zespołem zajmującym drugie miejsce. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się już do play-off, ale niestety nie udało nam się ich rozegrać. Uważam, że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem było utrzymanie kolejności w tabeli po tych meczach, które zostały rozegrane.

A odetchnęliście z ulgą, że ten sezon nie został „wygumkowany”, tylko, że będziecie brani pod uwagę w kontekście awansu do PlusLigi?

Chyba najgorszym rozwiązaniem byłoby anulowanie całego sezonu oraz naszej pracy, którą w jego trakcie wykonaliśmy. Niektóre kluby walczyły o medale, inne o awans do ósemki, a niektóre grały o awans do PlusLigi. Wymazanie z pamięci tego sezonu byłoby niesprawiedliwym rozwiązaniem, bo można by wówczas odnieść wrażenie, że wcale się nie odbył. Myślę, że możemy spokojnie spojrzeć w lustro i przyznać, że robiliśmy wszystko, aby wygrać tę ligę i wywalczyć awans do PlusLigi.

A szkoda trochę tych ostatnich porażek z Krispolem i ZAKSĄ, kiedy już było wiadomo, że do play-off przystąpicie z pierwszego miejsca?

Byliśmy już wówczas w trakcie przygotowań do play-off, może w trochę cięższym treningu. Nie pomagały nam też kontuzje, bo z gry wykluczonych zostało dwóch atakujących, wcześniej dwóch środkowych. Mieliśmy jednak szeroki skład, więc mogliśmy sobie pozwolić na to, że jeśli kogoś coś bolało, to mógł spokojnie przygotowywać się do play-off. Nie musieliśmy walczyć o miejsce w tabeli do samego końca rundy zasadniczej, co było dla nas dużym plusem.

Jak pan odnajduje się w nowej sytuacji? Pojawiają się głosy, że zakończenie rozgrywek nie rozwiązuje problemu, bo zawodnicy nie wyobrażają sobie, że do treningów wrócą dopiero w lipcu lub sierpniu…

Również sobie tego nie wyobrażam, żeby do ruszania się zespołowego wrócić dopiero za dwa lub trzy miesiące. Na razie jest mi trudno. Staram się trenować w domu. Rano trochę biegam po osiedlu. Ciężko jest siedzieć w domu, bo już czasami nie wiadomo, co ze sobą robić. Ile można oglądać filmy i czytać książki jak nie można wyjść do hali na treningi.

A jak pan przewiduje przyszłość Stali? Znajdzie się ona w przyszłym sezonie w gronie klubów PlusLigi?

Klub jest bardzo dobrze zorganizowany, więc podejrzewam, że ten audyt będzie tylko formalnością. Zarówno zarząd, jak i my z sztabem szkoleniowym robiliśmy wszystko, aby znaleźć się w PlusLidze. Myślę, że Stal ten audyt przejdzie pozytywnie i w przyszłym sezonie będzie można zobaczyć drużynę z Nysy na siatkarskiej mapie PlusLigi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved