Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sebastian Adamczyk: Szykuje się kawał meczu

Sebastian Adamczyk: Szykuje się kawał meczu

fot. CEV

KPS Siedlce w dalszym ciągu musi walczyć o utrzymanie w KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Po 22. kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli. Już w sobotę podopieczych Mateusza Grabdy czeka bardzo ważne spotkanie z częstochowskim zespołem.

Drużyna z Częstochowy teraz wygrała na wyjeździe mecz z SMS PZPS I Spała. Zawodnicy zapewne poczuli się bardziej pewni siebie. Podobnie jak my, zdają sobie sprawę, jaka może być waga tego sobotniego starcia z nami w Siedlcach. Szykuje się kawał meczu i walka o każdą piłkę – zapowiada Sebastian Adamczyk, środkowy siedlczan.W ostatnim meczu bielszczanie nie dali wam wielu szans na nawiązanie równej gry. Spotkanie od początku nie układało się po waszej myśli.

Sebastian Adamczyk: Niestety bardzo nerwowo weszliśmy w ten mecz. Może troszkę nas hala przerosła i nie czuliśmy się na tyle pewnie, żeby cokolwiek zrobić przez te dwa pierwsze sety. 

Było coś, czym szczególnie zaskoczyli was gospodarze?

– Wiedzieliśmy, że mecz w Bielsku-Białej będzie mega trudny i tak naprawdę mogliśmy się wszystkiego spodziewać. Gospodarze szczególnie bardzo regularnie zagrywali. Mało tego z zagrywki na zagrywkę dokładali coraz więcej.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. Naprawdę niewiele zabrakło, abyście przedłużyli sobotnią rywalizację

– Przed trzecim setem, trener trochę mocniej nas ruszył, bo naprawdę wyglądaliśmy źle na boisku. Wyszliśmy na niego z większym luzem, którego nam brakowało wcześniej, co przełożyło się na naszą lepszą grę i prawie wygranie seta. Niestety tak jak wcześniej wspominałem, między innymi zagrywka bielszczan była kluczem do wygrania tego seta, jak i całego spotkania.

W dalszym ciągu musicie walczyć o utrzymanie w 1. Lidze. Czujecie oddech rywali na swoich plecach?

– Przed nami ostatnie cztery kolejki rudny zasadniczej, które są mega ważne dla nas i ułożenia w tabeli. Za nami jest SPS Chrobry Głogów, który również celuje w utrzymanie. Z kolei dwa punkty przed nami jest Norwid Częstochowa, którego podejmiemy u siebie w tę sobotę. Tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. 

Wspomniał pan o sobotnim spotkaniu z Exact Systems Norwid Częstochowa. To wasz bezpośredni rywal z tabeli, z którym przegraliście w pierwszej rundzie po bardzo wyrównanym pojedynku.

Drużyna z Częstochowy teraz wygrała na wyjeździe mecz z SMS PZPS I Spała. Zawodnicy zapewne poczuli się bardziej pewni siebie. Podobnie jak my, zdają sobie sprawę, jaka może być waga tego sobotniego starcia z nami w Siedlcach. Szykuje się kawał meczu i walka o każdą piłkę. Oczywiście my zrobimy wszystko, żeby pełna pula została w Siedlcach. Z tego miejsca już teraz zapraszam wszystkich na ten mecz!

Na koniec, nie mogę nie zapytać o powrót do Bielska-Białej. Miło było wrócić do miasta, które przez ostatni rok było dla pana drugim domem?

Rok w Bielsku-Białej wspominam bardzo dobrze. Zwłaszcza, że to był mój pierwszy sezon seniorski. Dostałem wtedy dużo szansy grę, co przełożyło się na mega rozwój w tamtym miejscu.

*Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska – krispol1liga.pl

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved