Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sebastian Adamczyk: Nasz cel minimum to faza play-off

Sebastian Adamczyk: Nasz cel minimum to faza play-off

fot. CEV

KPS Siedlce musiał czekać tydzień dłużej na swój pierwszy mecz w Krispol I lidze mężczyzn. Siedlczanie, mieli w poprzednią sobotę zagrać z AZS-em Częstochowa, ale to spotkanie zostało odwołane. Teraz podopieczni Mateusza Grabdy przygotowują się do pojedynku z MCKiS-em Jaworzno, którego będą gospodarzem. – Podczas spotkania uzgodniliśmy, że nasz cel minimum na ten sezon to granie w play offach. Nasza drużyna ma bardzo duży potencjał i jeśli go wykorzystamy w pełni, to możemy być groźni grając przeciwko każdemu rywalowi – mówi Sebastian Adamczyk, środkowy KPS-u Siedlce.

Za waszą drużyną kilka tygodni przygotowań do startu w KRISPOL I lidze mężczyzn. Jesteście gotowi do gry?
Sebastian Adamczyk: Myślę, że to pierwsze mecze pokażą, jak jesteśmy przygotowani do gry. Na pewno ten okres przygotowawczy był bardzo intensywny i ciężki, dlatego liczymy, że z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądać coraz lepiej.

Jesteście zadowoleni z przygotowań i rozegranych sparingów? Oceniając wyniki, wypadliście w nim całkiem nieźle.

– Rozegraliśmy dość dużo sparingów, między innymi z zespołem z Lublina. Do tego wzięliśmy udział w trzech turniejach towarzyskich, które dały nam pewną wizję zespołu. Wyniki były raz lepsze, a raz gorsze. Nasza gra jeszcze faluje, ale liczymy, że jak ruszy liga to „odpalimy” i pokażemy, że należy się nas bać.

Zamienił pan BBTS Bielsko-Biała na KPS Siedlce. Jak pan odnajduje się w nowym klubie?

– Nasz zespół jest kompletnie nowy i młody. Średnia wieku naszego zespołu to 22 lata, więc nie ma problemu, żeby się dogadać. Każdy sobie pomaga i szybko odnajdujemy wspólny język, co przekłada się na dobrą jakość treningu.

KPS prowadzi nowy szkoleniowiec, ale pan miał już okazję pracować z trenerem Grabdą w reprezentacji Polski juniorów. Dzięki temu doświadczeniu łatwiej było nawiązać współpracę w klubie?

– Na pewno wspólna praca na kadrze dużo nam pomogła pod tym względem. Trener Grabda mógł mnie codziennie podpatrywać, na bieżąco mi pomagać i rozmawiać ze mną. Takie dwa miesiące na kadrze były bardzo przydatne ze względu na współpracę w klubie.

Waszym pierwszym przeciwnikiem miał być AZS Częstochowa. Jednak w związku z decyzją odmowy licencji dla częstochowskiego klubu pauzowaliście w 1. kolejce. Za to zagraliście sparing z ONICO Warszawa.

– Tak, naszym przeciwnikiem miał być AZS Częstochowa, ale komisja licencyjna PZPS nie przyznała temu klubowi licencji. W związku z tym z opóźnieniem rozpoczniemy sezon. Sztab szkoleniowy nie chciał, abyśmy pauzowali, więc udaliśmy się do Warszawy na sparing z ONICO. To było dla nas wszystkich bardzo cenne doświadczenie. Cały czas skupiamy się tylko i wyłącznie na naszej grze, żeby wejść w sezon.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zapytać jaki cel ma KPS Siedlce na ten sezon?

– Podczas spotkania uzgodniliśmy, że nasz cel minimum na ten sezon, to granie w play offach. Nasza drużyna ma bardzo duży potencjał i jeśli go wykorzystamy w pełni, to możemy być groźni grając przeciwko każdemu rywalowi. Tak jak powiedziałem, nasz cel minimum to faza play-off, ale czemu by nie powalczyć o medale?

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved