Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Savani w Turcji, Halkbank zatrzymał Kooya

Savani w Turcji, Halkbank zatrzymał Kooya

fot. FIVB

Po zdobyciu mistrzostwa kraju Halkbank Ankara został dość mocno osłabiony. Przy aktualnej sytuacji w Turcji wielu czołowych zawodników podjęło decyzję o wyjeździe. Warunki proponowane przez klub nie były w stanie zatrzymać Michała Kubiaka, Cwetana Sokołowa czy też Kevina Le Roux. Z mistrzem Turcji pożegnał się również trener zespołu – Lorenzo Bernardi.

W ostatnich sezonach kontrakty proponowane przez klub z Ankary były na tyle konkurencyjne, że wielokrotnie zawodnicy wybierający między PlusLigą, włoską Serie A a zmaganiami w lidze tureckiej, decydowali się na tę ostatnią. Prym w walce o czołowych zawodników wiódł Halkbank Ankara. Aktualny mistrz Turcji w ostatnich sezonach tworzył prawdziwy „dream team”, mając w swoich barwach takich zawodników jak Osmany Juantorena, Matej Kazijski, Dragan Travica, Michał Kubiak, Kevin Le Roux czy też Dick Kooy. Mimo tak mocnych składów w 2 ostatnich sezonach ekipa z Ankary przy niezłych wynikach w zmaganiach ligowych nie była w stanie sięgnąć po złoto elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Teraz o tego typu sukcesy tureckiej ekipie będzie jeszcze trudniej. Z klubem pożegnali się bowiem Cwetan Sokołow, wybierając ofertę Cucine Lube Civitanova, Kevin Le Roux (DHL Modena), kontrakt rozwiązał również Michał Kubiak. W kontekście polskiego przyjmującego coraz częściej mówi się o rozgrywkach w Japonii. Po dwóch latach z Ankary odchodzi też trener – Lorenzo Bernardi. Włocha przymierzano już do kilku klubów Serie A, wciąż jednak nie potwierdzono tych doniesień. W ślady swoich kolegów nie poszedł natomiast Dick Kooy, mimo że reprezentant Holandii, od niedawna mający również włoskie obywatelstwo, wiązał swoją przyszłość z Serie A, finalnie włodarze klubu z Ankary zdołali go przekonać do pozostania w Halkbanku.Wciąż jednak Halkbank Ankara musi szukać wzmocnień, przy nieco biernej postawie rywali na rynku transferowym odważnie poczyna sobie Ziraat Bankasi Ankara. Ziraat najpierw zdołał zatrzymać Koraya Sahina, kilka dni później ogłaszając głośny transfer. Po trzech latach gry spędzonych w Chinach barwy klubowe zmienia Cristian Savani. To właśnie włodarze Ziraatu zdołali przekonać wielokrotnego reprezentanta Włoch do gry w Turcji. Kolejne kontrakty podpisało też Fenerbahce, w klubie pozostaną Selcuk Keskin, Inegol Bursa oraz przyjmujący albańskiego pochodzenia – Gazmend Husaj.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved