Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sarmayeh Bank VC mistrzem Iranu

Sarmayeh Bank VC mistrzem Iranu

fot. iranvolleyball.com

Drużyna Łukasza Żygadły Sarmayeh Bank VC to klub powstały dopiero w ubiegłym roku, ale już mający wysokie aspiracje. W poniedziałek ekipa z polskim rozgrywającym w składzie została ogłoszona mistrzem kraju, ale stało się to w niecodziennych okolicznościach i w cieniu tragedii. Przy stanie 1:1 w meczach nie rozegrano trzeciego, decydującego o losach tytułu meczu.

W dniu 8 marca drugi trener Paykanu Teheran, czyli obrońcy mistrzowskiego tytułu i finałowego rywala ekipy Polaka, Reza Ebdrahimi podczas treningu drużyny doznał rozległego zawału serca. Przez kilka dni lekarze usilnie walczyli o jego życie, ale w nocy z niedzieli na poniedziałek szkoleniowiec nie tylko Paykanu, ale i  młodzieżowej kadry Iranu (U-23) zmarł.

Na poniedziałek zaplanowany był trzeci, decydujący mecz o mistrzostwo Iranu pomiędzy Sarmayeh Bank VC a Paykanem Teheran. Pogrążony w żałobie klub z Teheranu zwrócił się do Irańskiej Federacji Siatkówki z prośbą o przełożenie spotkania. Ta jednak nie wyraziła zgody, argumentując to interesami reprezentacji Iranu. Zdaniem włodarzy opóźniłoby to przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Te odbędą się w Tokio od 28 maja do 5 czerwca. Jednym z rywali Persów będą biało-czerwoni.Valerio Vermiglio i jego koledzy nie czuli się jednak na siłach, aby przystąpić do meczu, w związku z tym zapadła decyzja, iż Sarmayeh Bank Volleyball Club zostanie ogłoszony mistrzem Iranu. Łukasz Żygadło dołożył do swojej kolekcji tym samym mistrzowski tytuł w kolejnym kraju, po Polsce i Italii, ale na pewno chciał go zdobyć w innych okolicznościach, walcząc na boisku. Warto odnotować, że przez cały sezon Polak był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny.

Wyniki rozegranych spotkań niedokończonego finału Premier League:

Paykan Teheran – Sarmayeh Bank VC 3:2
(21:25, 23:25, 25:16, 25:20, 15:11)

Sarmayeh Bank VC – Paykan Teheran 3:0
(28:26, 25:21, 25:20)

źródło: inf. własna, iranvolleyball.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved