Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Sarina Koga: Trudno było znaleźć właściwy timing

Sarina Koga: Trudno było znaleźć właściwy timing

fot. FIVB

Japonki po tie-breaku uległy reprezentacji Polski, biało-czerwonym udało się dorównać Azjatkom w ich koronnym elemencie gry – defensywie. Oczekiwań trenerki Kumi Nakady nie zawiodły chyba jedynie Sarina Koga oraz Haruyo Shimamura, które zdobyły odpowiednio 19 i 14 oczek. – Po pierwszym secie zmagaliśmy się ze swoimi problemami. Nie mogliśmy zagrozić rywalkom, wyprowadzić skutecznej akcji – powiedziała po meczu Sarina Koga.

Japonki po pierwszym, dość wyraźnie wygranym secie z reprezentacją Polski później były już głównie tłem dla biało-czerwonych. Gdyby nie moment dekoncentracji podopiecznych Jacka Nawrockiego w czwartym secie, być może to spotkanie zakończyłoby się w czterech partiach, stało się jednak inaczej. – Po pierwszym secie zmagaliśmy się ze swoimi problemami. Nie mogliśmy zagrozić rywalkom, wyprowadzić skutecznej akcji – mówiła po meczu Sarina Koga, przyjmująca reprezentacji Japonii.Japonki są jednym z niewielu zespołów, które wystąpiły we wszystkich 25 edycjach Ligi Narodów, a przed rokiem zajęły w tych rozgrywkach 7. miejsce. Teraz jednak trudno będzie im powtórzyć ten rezultat. – W naszej sytuacji wszystko już jest jasne, bo nie możemy już awansować do Nanjing, ale chciałyśmy wygrać wszystkie trzy spotkania, które nam pozostały. Motywacji nam nie brakuje, bo jesteśmy w takim momencie, że potrzebujemy zwycięstw, dzisiaj jednak nie byłyśmy w stanie powiększyć swojego dorobku – powiedziała Koga, dwukrotna mistrzyni ligi japońskiej i zawodniczka NEC Red Rockets.

Przed tygodniem w Osace Japonki pokonały Koreanki i Tajki, poległy zaś w meczu z Turczynkami. – Tak, te punkty były dla nas bardzo ważne. Są to zespoły, które prezentują podobny poziom wyszkolenia technicznego i zbliżoną szybkość rozegrania akcji – powiedziała 22-letnia zawodniczka. Japonkom bardzo trudno było przebić się przez blok gospodyń, a kolejne zmiany nie przynosiły poprawy gry. – Trudno było nam dostosować się do gry Polek, bo gra na wysokiej piłce to nie jest coś, do czego jesteśmy przyzwyczajone, trudno było nam znaleźć właściwy timing – przyznała Koga.

Dla Japonek Liga Narodów to okazja do zasmakowania światowej siatkówki i zapoznania się z odmiennymi stylami gry, bowiem wszystkie reprezentantki na co dzień występują w swojej rodzimej lidze. – To są dla nas bardzo ważne mecze, które dają nam niezbędne doświadczenie. Wszystkie gramy na co dzień w kraju i stąd tak cenne są dla nas konfrontacje z zespołami z całego świata, one też budują tę drużynę. Najważniejszy sprawdzian Japonki czeka we wrześniu, będą one bowiem gospodyniami mistrzostw świata. – Zrobimy wszystko, by u siebie powalczyć o medal – zadeklarowała Koga.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved