Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sarah Fahr: Ten mecz może być takim małym finałem

Sarah Fahr: Ten mecz może być takim małym finałem

fot. Michał Szymański

Po pokonaniu Słowaczek w 1/8 finału Włoszki czekał bój z Rosjankami o awans do najlepszej czwórki mistrzostw Starego Kontynentu. Podopieczne Davide Mazzantiego zwyciężyły w tym starciu 3:1 i zameldowały się w półfinale rozgrywek. – O zwycięstwie zadecydowała drużyna. Grałyśmy zespołowo do samego końca i wierzyłyśmy w siebie – przyznała środkowa reprezentacji Włoch, Sarah Fahr.

Mimo przegranego meczu z Polkami Włoszki zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. Według planu powinny zostać w Łodzi, lecz zawiła formuła rozgrywek sprawiła, że musiały udać się do Bratysławy na mecz 1/8 finału. – Według mnie ten system jest trochę skomplikowany. Nie pozwala się koncentrować w 100% na meczach. Zawsze jesteśmy zmęczone po podróżach, ale jakoś znajdujemy sposób, żeby odzyskać energię i przystępujemy do meczu pełne sił – przyznała siatkarka. O awans do ćwierćfinału Włoszki zagrały ze Słowaczkami, które momentami toczyły wyrównany bój z faworyzowanymi rywalkami. Przyjezdne wygrały jednak 3:0 i awansowały do najlepszej ósemki turnieju. – Byłyśmy skoncentrowane podczas meczu ze Słowaczkami, miałyśmy gorsze i lepsze momenty. Najważniejsze było jednak pokonanie gospodyń, zrobiłyśmy to i awansowałyśmy do następnej fazy rozgrywek – dodała zawodniczka.O awans do najlepszej czwórki mistrzostw Europy Włoszki zmierzyły się z Rosjankami w łódzkiej Atlas Arenie. Już od samego początku spotkania reprezentantki Sbornej postawiły rywalkom trudne warunki i zwyciężyły pierwszą odsłonę spotkania po grze na przewagi. W następnych partiach gra obu zespołów falowała, jednak wynik praktycznie cały czas pozostawał na styku. Lepiej wyszły na tym Włoszki, które zwyciężyły w trzech kolejnych partiach i wygrały całe spotkanie 3:1. – O zwycięstwie zadecydowała drużyna. Grałyśmy zespołowo do samego końca i wierzyłyśmy w siebie. Przydarzyły nam się się momenty lepsze i gorsze, ale dawałyśmy z siebie wszystko aż do samego końca – powiedziała Sarah Fahr.

Półfinałowymi rywalkami podopiecznych Davide Mazzantiego będą Serbki, które w ćwierćfinale rozprawiły się z Bułgarkami. Czy Włoszki będą chciały się zrewanżować za finał ubiegłorocznych mistrzostw świata, w którym przegrały z siatkarkami prowadzonymi przez Zorana Terzicia? – Ten mecz może być takim małym finałem. W ubiegłym roku w finale mistrzostw świata przegrałyśmy z Serbkami. Chcemy się zrewanżować, żeby osiągnąć nasz cel w tym turnieju, jakim jest awans do finału mistrzostw Europy – zapowiedziała środkowa. – Nie wiemy czy zdobędziemy złoto, ale bardzo byśmy tego chciały. Naszym głównym celem na ten sezon było uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich – zakończyła Sarah Fahr.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved