Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sarah Clement: Z czasem na pewno „odpalimy”

Sarah Clement: Z czasem na pewno „odpalimy”

fot. Bianka Sawoniuk

Amerykanka Sarah Clement to całkowicie nowa twarz na polskich parkietach. – Poziom ligi jest dla mnie jak… powiew świeżego powietrza! To fantastyczne uczucie, gdy każdy mecz grasz z zespołem na twoim poziomie albo wyższym. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze szansy na zwycięstwo, ale sądzę, że nasza drużyna ma tyle jakości, że jest w stanie powalczyć o zwycięstwo z każdym zespołem  – mówi o poziomie Ligi Siatkówki Kobiet  i formie zespołu środkowa Trefla Proximy Kraków.

Jak ocenisz początek swojej przygody w Polsce?Sarah Clement: – Kocham grać, kocham siatkówkę. Dlatego moja ocena nie będzie do końca obiektywna. Oczywiście to rozczarowujące, gdy przegrywa się trzy mecze z rzędu. Jednak dla mnie ważniejsze jest to, że nasza drużyna systematycznie staje się silniejsza i z czasem… na pewno „odpali”. Trener cały czas uczy nas tego, że krok po krok, dzień po dniu będziemy coraz silniejsze, a wtedy wyniki również staną się lepsze. Trenujemy, pracujemy, jesteśmy pełne entuzjazmu i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wejść na zwycięską ścieżkę.

A co cię najbardziej zaskoczyło?

Pierwszy mecz w Krakowie, w którym oglądało nas prawie 2 tysiące kibiców. To było niesamowite! W Tauron Arenie Kraków panowała znakomita atmosfera. Kibice nas wspierali mimo tego, że wynik był nie do końca satysfakcjonujący, oni cały czas byli z nami. To było wspaniałe. Właśnie na takie momenty czeka sportowiec. Każdego dnia wylewamy hektolitry potu na treningach, przerzucamy setki kilogramów, żeby pewnego dnia móc zagrać w takim meczu. Mam nadzieję, że podobna ilość kibiców będzie towarzyszyć nam podczas kolejnych spotkań w Krakowie.

Co sądzisz o poziomie ligi?

Poziom ligi jest dla mnie jak… powiew świeżego powietrza! To fantastyczne uczucie, gdy każdy mecz grasz z zespołem na twoim poziomie albo wyższym. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze szansy na zwycięstwo, ale sądzę, że nasza drużyna ma tyle jakości, że jest w stanie powalczyć o zwycięstwo z każdym zespołem w tej lidze.

Z zespołem Grot Budowlani Łódź również?

Oczywiście, że tak! Jesteśmy drużyną, która ma szansę powalczyć z zespołem z Łodzi, urwać punkty, a nawet powalczyć o zwycięstwo. Każda szansa gry, każde spotkanie to kolejna możliwość do rozwoju poszczególnych zawodniczek oraz całego zespołu. Mam nadzieję, że my to zrobimy i zagramy dobre spotkanie jako drużyna, a wtedy droga do punktów stanie się dużo łatwiejsza.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved