Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sarah Clement: Ciężko jest zakończyć sezon porażką

Sarah Clement: Ciężko jest zakończyć sezon porażką

Siatkarki Enei PTPS-u Piła wygrały decydujący mecz o 5. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Pilanki przed własną publicznością 3:1 pokonały Trefla Proximę Kraków. – Wydaje mi się, że trochę za bardzo wierzyłyśmy, że to się samo wygra. W pierwszym secie poszło nam dosyć gładko i uznałyśmy, że to rywalki się poddadzą – przyznała po spotkaniu Martyna Łukasik.

Chociaż Trefl Proxima Kraków na wyjeździe wygrał 3:0, w meczu przed własną publicznością równie gładko przegrał. Tym samym o tym, kto zajmie 5. miejsce, decydować miał trzeci mecz, który rozgrywany był w Pile. Krakowianki bardzo wyraźnie wygrały pierwszego seta, jednak w kolejnym przegrały na przewagi. Po dziesięciominutowej przerwie inicjatywa leżała po stronie pilanek, które cały mecz wygrały 3:1. – Wydaje mi się, że trochę za bardzo wierzyłyśmy, że to się samo wygra. W pierwszym secie poszło nam dosyć gładko i uznałyśmy, że to rywalki się poddadzą – przyznała Martyna Łukasik. – Wyglądało, jakby na boisku były dwa różne zespoły. Czasami takie rzeczy się dzieją i ciężko jest to wytłumaczyć – powiedziała Sarah Clement. – Szkoda, że nie udało nam się pokazać naszej najlepszej siatkówki i wygrać tego spotkania – dodała Amerykanka.

Zespół z Krakowa na początku sezonu miał swoje problemy, jednak z czasem zaczął piąć się wyżej w ligowej tabeli. – Ciężko jest zakończyć sezon porażką, ale jestem dumna z naszego zespołu. Udało nam się wrócić do gry, wygrać kilka ważnych meczów, gdyż w okolicach stycznia nie wyglądało to najlepiej – skomentowała postawę krakowskiego zespołu w sezonie 2017/2018 środkowa. – Wiedziałam, że będziemy celować w jak najwyższą lokatę. Udało nam się zdobyć 6. miejsce, z czego jestem zadowolona – stwierdziła Łukasik, która nie ukrywała, że liczyła na więcej. – Na pewno jest niedosyt, bo byłyśmy w stanie wygrać z pilankami, ale PTPS też miał bardzo dobry sezon i cieszę się, że mogłyśmy zagrać o 5. miejsce – zakończyła grająca na pozycji atakującej Polka.

źródło: inf. własna, Oficjalny fanpage Proximy Kraków