Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sanja Gamma na testach w Chemiku Police

Sanja Gamma na testach w Chemiku Police

fot. Tadeusz Szymański

Sanja Gamma (Popović) od poniedziałku rozpocznie tygodniowe testy w Chemiku Police. Chorwatka występuje na pozycji atakującej.

35-letnia skrzydłowa jest znakomicie znana kibicom z Polski. Występowała m.in. w Dąbrowie, Muszynie i Łodzi. Wraz z Muszynianką wygrała Puchar CEV, uznano ją najlepszą zawodniczką meczu finałowego. Ostatnie lata spędziła w Turcji i we Włoszech. Od nowego tygodnia rozpocznie treningi z Chemikiem. – Potrzebowaliśmy wzmocnienia na skrzydle i wydaje mi się, że znaleźliśmy wartościową zawodniczkę. Sanja jest doświadczoną skrzydłową, dlatego przyspieszona adaptacja w nowym klubie nie powinna stanowić dla niej kłopotu. Po tygodniowych testach podejmiemy decyzję – mówi Paweł Frankowski, prezes klubu.Przymiarki Popović powiązane są z decyzją o przesunięciu Martyny Łukasik na pozycję przyjmującej. Decyzja została podjęta po konsultacjach z Jackiem Nawrockim, trenerem reprezentacji Polski. – Pomysł kiełkował od dłuższego czasu. Kiedy rozpoczęliśmy rozmowy z Chemikiem, argumentacja przesunięcia Martyny na lewe skrzydło była logiczna i rozsądna. Konsekwencji zmiany pozycji nigdy nie da się przewidzieć, ale w przypadku Martyny jest spora szansa, że wyjdzie jej to na dobre. Czeka ją sporo pracy, dużo zmian i nauki nowych zachowań, ale jeśli uczyni to z niej lepszą zawodniczkę, to na pewno nie będzie to czas stracony – konstatuje Nawrocki.

Jak zmiany w klubie ocenia trener Marcello Abbondanza? – Potrzebowaliśmy skrzydłowej zarówno do warunków meczowych, jak i do regularnego treningu. Mam nadzieję, że Sanja będzie dla nas wzmocnieniem. Jeśli chodzi o zmianę pozycji Martyny, to może być dobry pomysł. Martyna nie jest typową atakującą. Nie opiera swojej gry na siłowych atakach, w wielu przypadkach wybiera technikę. Jeśli okaże się, że jest cierpliwa i chce się uczyć, to w przyszłości może stać się ciekawą opcją na przyjęciu – zaznacza Abbondanza.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved