Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sanja Gamma: Brak koncentracji miał wpływ na naszą porażkę

Sanja Gamma: Brak koncentracji miał wpływ na naszą porażkę

Chemik Police przegrał w Rzeszowie z Developresem SkyRes 1:3 , ale była to dla mistrzyń Polski dopiero druga porażka w tym sezonie w Ligi Siatkówki Kobiet. – Od drugiego seta przestałyśmy dobrze zagrywać. Rywalki poprawiły przyjęcie i lepiej spisywały się w ataku. W pierwszym secie super grałyśmy w obronie i kontrataku, a później wszystko się załamało – przyznała atakująca policzanek, Sanja Gamma.

– Chyba przyszedł ten czas, że musiałyśmy przegrać, ale tak na poważnie, to brak koncentracji miał wpływ na naszą porażkę – mówiła Sanja Gamma, atakująca Chemika Police. – Od drugiego seta przestałyśmy dobrze zagrywać. Rywalki poprawiły przyjęcie i lepiej spisywały się w ataku. W pierwszym secie super grałyśmy w obronie i kontrataku, a później wszystko się załamało – stwierdziła chorwacka atakująca ekipy z Polic, która w inauguracyjnej partii przegrywała 19:17 i do końca nie oddała już choćby punktu rywalkom.

W kolejnych partiach na parkiecie lepiej jednak radziły sobie gospodynie. – Niestety na początku drugiego seta zrobiłyśmy kilka prostych błędów, których nie powinnyśmy popełnić i to chyba wpłynęło na naszą pewność siebie, która gdzieś została zachwiana. Rywalki załapały wtedy wiatr w żagle i ciężko było je zatrzymać – podkreśliła Sanja Gamma, która ma za sobą (pod panieńskim nazwiskiem Popović) występy w Polsce w trzech klubach. W sezonie 2012-2013 reprezentowała barwy Muszynianki, w 2014-2015 Budowlani Łódź, a w 2015-2016 MKS Dąbrowa Górnicza. Teraz od grudnia 2018 broni barw zespołu z Polic. – Cieszę się z powrotu do Polski, gdzie czuję się super i bardzo lubię wasz kraj. Wróciłam do formy i jestem bardzo zadowolona. Z aklimatyzacją w nowym otoczeniu nie było żadnych problemów – zakończyła Gamma.

źródło: lsk.pls.pl