Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sandra Sobór: Naszym celem są MP juniorek

Sandra Sobór: Naszym celem są MP juniorek

fot. Dawid Zając, Joanna Gruszka

Natalia Bogdanowicz i Sandra Sobór wygrały w minioną sobotę turniej Fiero Cup, zaliczany do rankingu łódzkiego Projektu Plażówka, którego są liderkami. Jak same przyznają, teraz czekają ich coraz większe wyzwania, a ich głównym celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się w mistrzostwach Polski juniorek. – Na razie naszym celem są mistrzostwa Polski juniorek, konkretnie półfinały i mamy nadzieję, że uda się nam też powalczyć w finałach. Takie turnieje jak ten są formą treningu, a jeśli jeszcze do tego udaje się coś wygrać, to jest to dla nas podwójna radość – mówiła Sandra Sobór. – Naprawdę nie możemy narzekać, bo tych zawodów w Łodzi i okolicach jest naprawdę dużo. Czy to zawodów podlegających pod Projekt Plażówka, takich jak Puchar Prezydenta, czy też nie wliczanych do rankingu, jak miksty. Okazji do gry jest dużo, więc na pewno będziemy z tego korzystać i się ogrywać – dodała Natalia Bogdanowicz.

Wygrałyście turniej Fiero Cup, odnosząc kolejny sukces w tym sezonie, choć trzeba przyznać, że nie był to najmocniej obsadzony turniej, w którym przyszło wam rywalizować…Sandra Sobór: – Tak, ale atmosfera zawodów była bardzo fajna, oprawa, nagrody, wszystko świetnie zorganizowane. Można solidnie się w takich turniejach sprawdzić, przygotować, aby w docelowych dla nas rozgrywkach, czyli tych juniorskich, wypaść jak najlepiej. Na razie naszym celem są mistrzostwa Polski juniorek, konkretnie półfinały i mamy nadzieję, że uda się nam też powalczyć w finałach. Takie turnieje jak ten są formą treningu, a jeśli jeszcze do tego udaje się coś wygrać, to jest to dla nas podwójna radość.

Z jakimi nadziejami, celami, rozpoczynałyście ten sezon plażowy?

Natalia Bogdanowicz:Na początku chciałyśmy wyjść z fazy rozgrywek wojewódzkich, zależało nam na tym, żeby spotkać się jednak z najlepszymi zawodniczkami na poziomie krajowym i to już się udało. Wiadomo jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz zależy nam, by znaleźć się w pierwszej czwórce turnieju półfinałowego mistrzostw Polski, bo to daje awans do finałów. Co będzie dalej, to zobaczymy.

Kalendarz waszych występów w ostatnich tygodniach przedstawia się naprawdę imponująco, bo nie opuściłyście chyba ani jednego turnieju w regionie. Skąd decyzja o starcie w takiej ilości turniejów?

Sandra: Wynika to tylko z tego, że chcemy się jak najlepiej przygotować do imprez docelowych. U nas w Ozorkowie nie mamy za bardzo z kim trenować, dlatego te turnieje są dla nas tak ważne. Czasami nie jest dla nas najważniejszy wynik, bardziej to, aby przećwiczyć pewne elementy, zgranie, do tego możemy to robić w warunkach meczowych.

Natalia:Tak sobie założyłyśmy, że w maju, czerwcu, do połowy lipca jeździmy na turnieje, gramy jak najczęściej się da, a potem dopiero będziemy mogły odpoczywać. Tego czasu wystarczy akurat, by zregenerować się przed sezonem halowym.

W ostatnim sezonie halowym reprezentowałyście barwy drużyny z Ozorkowa. Możecie już zdradzić swoje plany na kolejny?

Sandra:Tak, w zeszłym sezonie grałyśmy w zespole UKS Ozorków. Ja mogę powiedzieć, że zamierzam studiować na politechnice w Łodzi i na pewno właśnie tam będę starała się szukać możliwości grania, ewentualnie w obrębie miasta.

Natalia:Ja konkretnie może jeszcze nie powiem, ale zostaję w Łodzi, tutaj rozegram swój ostatni sezon w „juniorkach”. Przeprowadzam się tutaj, żeby dalej się rozwijać.

Łódź od kilku lat jest bardzo mocnym ośrodkiem w Polsce, jeśli chodzi o siatkówkę plażową. Wy także na tym korzystacie?

Sandra:Rzeczywiście jest wysoki poziom. W Łodzi jest SMS, stąd pochodzi dużo kadrowiczek, można mierzyć się z naprawdę dobrymi zawodniczkami, część z nich grała już na turniejach międzynarodowych. Przykładem tego były nasze mecze w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, gdzie dwukrotnie grałyśmy w „czwórce” i za każdym razem po drugiej stronie siatki były właśnie uczennice SMS-u. To też było dla nas dobre przetarcie przed kolejnymi turniejami.

Natalia: Za to w rozgrywkach wojewódzkich udało nam się ograć rywalki (Natalia i Sandra wygrały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, w finale pokonując Aleksandrę Żebrowską i Martynę Kłodę – przyp. red.), poznałyśmy już, jak grają. Wiedziałyśmy, jakie zagrania są ich najmocniejszą stroną, było już troszkę łatwiej. Naprawdę nie możemy narzekać, bo tych zawodów w Łodzi i okolicach jest naprawdę dużo. Czy to zawodów podlegających pod Projekt Plażówka, takich jak Puchar Prezydenta, czy też nie wliczanych do rankingu, jak miksty. Okazji do gry jest dużo, więc na pewno będziemy z tego korzystać i się ogrywać.

Co jest bliższe waszemu sercu, siatkówka plażowa czy jednak tzw. „halówka”?

Sandra: – Ja chyba w tym momencie powiedziałabym chyba, że bardziej plażówka, bo jest taka pora sezonu, ale ogólnie moją pasją jest siatkówka w każdej formie.

Natalia: Jeśli o mnie chodzi, to trudno powiedzieć, chyba moją sympatię rozłożyłabym równo po połowie. Wiadomo, że kiedy nadchodzi ten sezon plażowy, to każdego ciągnie i aż chce się wyjść na piasek. (uśmiech) W zimę z kolei zawsze chce się pograć w hali, aby jeszcze coś do tego dołożyć, coś osiągnąć, kiedy jest to poza sezonem plażowym. Myślę, że nie można tego rozgraniczyć.

W siatkówce plażowej bardzo ważne jest, by zawodniczka pełniła zarówno rolę atakującej, jak i potrafiła rozegrać czy podbić piłkę. Te umiejętności można wykorzystać w hali?

Sandra:Tak, ta wszechstronność później w hali jest bardzo przydatna. Tutaj musimy sobie radzić w każdej sytuacji, bo jesteśmy tylko dwie, więc każda musi umieć i obronić, i zaatakować.

Gdzie będzie można was zobaczyć w najbliższych dniach?

Natalia:We wtorek jedziemy do Moniek na turniej półfinałowy MP juniorek, później w sobotę będziemy grały turniej w Głownie, a w niedzielę chcemy jeszcze wystąpić w mikstach. Jak na razie nie ma limitu, jeśli chodzi o granie, więc z tego korzystamy. (uśmiech)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved