Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sander jednak w Skrze, a co z Bieńkiem?

Sander jednak w Skrze, a co z Bieńkiem?

fot. Katarzyna Antczak

Znany włoski dziennikarz, Gian Luca Pasini informuje, że Taylor Sander jednak zagra w PGE Skrze Bełchatów, odrzucając oferty włoskich klubów. Być może pod skrzydła Michała Gogola trafi także Mateusz Bieniek, choć nie jest to jeszcze przesądzone.

Od dłuższego czasu trwa zamieszanie związane z transferem Taylora Sandera do PGE Skry Bełchatów. Pierwsze doniesienia związane z przenosinami Amerykanina do Bełchatowa pojawiły się już w pierwszej połowie marca. Później jednak włoskie media dementowały te informacje. Sam prezes PGE Skry bardzo enigmatycznie wypowiadał się o nawiązaniu współpracy z Sanderem. W Polsacie Sport nie chciał ujawnić jaka będzie przyszłość przyjmującego z USA. – Ciężko powiedzieć jaki będzie miała finał ta sytuacja. Zachowajmy spokój. Wszystkich kibiców PGE Skry chcę uspokoić. Wierzę w to, że drużyna będzie mocna i będzie biła się o wysokie cele nie tylko w Polsce, ale także w Lidze Mistrzów – mówił Konrad Piechocki.Wydawało się, że Sander nie zagra w Bełchatowie, ale Gian Luca Pasini twierdzi, że Amerykanin podpisał już kontrakt z trzecią drużyną PlusLigi z poprzedniego sezonu, odrzucając oferty między innymi Sir Safety Perugia oraz Leo Shoes Modena. Przypomnijmy, że sander ma za sobą trudny sezon. Po przenosinach do Dinama Moskwa zmagał się z kontuzją barku. Ona sprawiła, że musiał poddać się zabiegowi. Operacja wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. W Bełchatowie Sander będzie miał możliwość powrotu do wysokiej formy, tym bardziej, że zapewne chciałby zagrać w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

Zanosi się na to, że to nie koniec zmian w PGE Skrze. Ma do niej trafić także Mateusz Bieniek, który zastąpić ma Jakuba Kochanowskiego. Reprezentant Polski w Bełchatowie mógłby znaleźć się na podstawie rocznego wypożyczenia z Cucine Lube Civitanova, ale jego sytuacja nie jest jeszcze do końca wyjaśniona.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: dal15al25.gazzetta.it, opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved