Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sammelvuo i Konstantinow przedłużyli kontrakty na trenerskich stanowiskach

Sammelvuo i Konstantinow przedłużyli kontrakty na trenerskich stanowiskach

fot. Jacek Cholewa

Fińskie i bułgarskie federacje siatkówki postawiły na ciągłość i stabilizację, przedłużając umowy z piastującymi obecnie to stanowisko Tuomasem Sammelvuo i Plamenem Konstantinowem. Zarówno trener reprezentacji Finlandii, jak i szkoleniowiec drużyny narodowej Bułgarii związali się umowami na kolejne cztery lata.

Obecny kontrakt Sammelvuo obowiązuje do 2016 r. włącznie, zatem nowa umowa wejdzie w życie w 2017 r. Zawiera ona klauzulę 2+2 lata współpracy z fińskim związkiem, który ogłosił odpowiednio wcześnie wiadomość o przedłużeniu porozumienia z Sammelvuo, aby kontynuować systematyczną i odnoszącą efekty pracę szkoleniowca z reprezentacją narodową mężczyzn. Nowy kontrakt dopuszcza możliwość, aby Sammelvuo od jesieni 2016 r. trenował drużynę klubową po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

Tuomas Sammelvuo został mianowany pierwszym trenerem fińskiej reprezentacji w 2013 r. Pod jego wodzą zespół brał udział w mistrzostwach Europy w 2013 i 2015 r., w trzech edycjach (2013-2015) Ligi Światowej, a także mistrzostwach świata 2014 rozgrywanych w Polsce. Na imprezie tej Suomi uplasowali się na 9. pozycji, co stanowi ich najlepszy rezultat w historii. Dzięki temu wynikowi Sammelvuo został nominowany do nagrody trenera roku 2014 w Finlandii, a jego ekipa zgarnęła statuetkę dla najlepszej drużyny 2014 roku.Również Plamen Konstantinow przedłużył kontrakt na zasadzie 2+2 lata. Obecnie jest to słowna umowa między szkoleniowcem a głową bułgarskiej federacji. Ostateczny kontrakt ma być zawarty po turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie, który odbędzie się na początku stycznia przyszłego roku, ale wydaje się, że jest to tylko formalność.

Plamen Konstantinow objął stery w bułgarskiej reprezentacji mężczyzn w lipcu 2014 roku. Jego ekipa nie będzie dobrze wspominać tego czasu, bowiem w Lidze Światowej spadła do II dywizji, a podczas mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju zajęła dopiero 14. lokatę. Dużo lepiej Bułgarzy wypadli podczas tegorocznych mistrzostw Europy, plasując się tuż za podium.

źródło: cev.lu, inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved