Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sada Cruzeiro mistrzem Brazylii

Sada Cruzeiro mistrzem Brazylii

Zespół Sady Cruzeiro po wygranym meczu finałowym z Volei Brasil Kirin zdobył swój czwarty tytuł mistrzowski. Za najlepszego zawodnika spotkania finałowego został uznany Kubańczyk Leal, zdobywca 22 punktów.

Spotkanie finałowe przyniosło sporo emocji. W pierwszym secie przewagę mieli obrońcy tytułu, jednak po drugiej przerwie technicznej Volei Kirin odrobił straty i wygrał po emocjonującej końcówce do 23. W drugiej partii zacięta walka toczyła się od początku do końca. Na drugiej przerwie technicznej Sada Cruzeiro miała jeden punkt przewagi, jednak w końcówce to rywale wyszli na prowadzenie 21:20. Gdy wydawało się, że powtórzy się sytuacja z pierwszego seta, siatkarze z Cruzeiro przełamali rywali i wygrywając do 23, wyrównali stan spotkania.

W trzeciej partii obrońcy tytułu zdominowali całkowicie rywali. Szalał na siatce Kubańczyk Leal, a Volei Kirin był drużyną całkowicie zagubioną. Nic więc dziwnego, że Sada Cruzeiro wygrała do 15, obejmując prowadzenie w meczu finałowym. Najwięcej emocji przyniósł jednak set czwarty. Prowadzenie przechodziło w nim z rąk do rąk, a końcówka rozpaliła wszystkich kibiców. W niej lepsi okazali się siatkarze z Cruzeiro (30:28) i to oni sięgnęli po trzeci tytuł mistrzowski z rzędu.

Jako zespół tworzymy historię siatkówki w Brazylii. Wraz z całym sztabem szkoleniowym od początku wierzyłem w powodzenie projektu o nazwie Sada Cruzeiro. Efektem tego są te wszystkie tytuły, które zdobywamy wraz z drużyną – mówił po meczu trener mistrzów Brazylii, Marcelo Mendez.Bardzo chcieliśmy wygrać, a porażka zostawia gorzki smak. To był dla nas pierwszy finał, mam nadzieję, że w przyszłości będziemy podążać śladem Sady Cruzeiro – mówił siatkarz Volei Kirin, Lucas Loh.

Sada Cruzeiro – Volei Brasil Kirin 3:1
(23:25, 25:23, 25:15, 30:28)

Sada Cruzeiro: William (1), Wallace Souza (20), Leal (22), Santos Isac (7), Eder (9), Filipe (5), Sergio (libero) oraz Alan (2) i Fernando
Volei Kirin: Lucas (13), Demian, Oltenau (8), Henrique (8), Luiz (15), Wallace Martins (11), Tiago (libero) oraz Juleandro, Vinicius, Silmar (2) i Michael (1)