Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sąd Odwoławczy PZPS rozpatrywał odwołania

Sąd Odwoławczy PZPS rozpatrywał odwołania

fot. Anna Wojnowska

Dwa kluby ekstraklasy oraz jeden II ligi kobiet złożyły odwołania od decyzji o przyznanych walkowerach. Wszystkie sprawy w środę rozpatrywał Sąd Odwoławczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Orzeczenia dotyczące kobiecych klubów zostaną wydane w ciągu tygodnia, natomiast dłużej trzeba będzie poczekać na decyzję w sprawie odwołania PGE Skry Bełchatów.

KS AZS-AWF Warszawa złożył odwołanie od decyzji Wydziału Rozgrywek PZPS nakładającej na podstawie § 39 pkt 1 Przepisów Sportowo-Organizacyjnych na sezon 2016/2017 walkower i karę finansową za mecz pomiędzy APS-em Rumia a AZS-em AWF UKSW Warszawa, który odbył się 28 września 2016 roku (II liga, 3 grupa).Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odwołuje się od decyzji 1/2016/2017 Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej w przedmiocie przyznania walkoweru klubowi Developres Sky Res Rzeszów oraz zapłaty kar pieniężnych na rzecz PLPS SA i klubu Developres Sky Res Rzeszów. Sprawa dotyczy naruszenia § 50 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej polegającego na udziale w meczu mniejszej liczby zawodniczek krajowych od przewidzianego w regulaminie.

Sąd zapoznał się w środę z przedłożoną dokumentacją i przesłuchał świadków. Orzeczenia w sprawie odwołań klubów z Warszawy i Dąbrowy Górniczej zostaną wydane w ciągu siedmiu dni.

KPS Skra Bełchatów odwołał się od decyzji 2/2016/2017 Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej przyznającej walkower KPS-owi Espadonowi Szczecin oraz kar pieniężnych na rzecz PLPS SA i klubu KPS Espadon Szczecin. W związku z niestawieniem się na rozprawę dwu świadków oraz przychyleniem się sądu do wniosku KPS Skra Bełchatów o włączenie do materiału dowodowego zapisu video z meczu KPS Espadon Szczecin – PGE Skra Bełchatów, kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie zostało wyznaczone na 12 grudnia 2016 roku. Sprawa dotyczy naruszenia § 50 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej polegającego na udziale w meczu mniejszej liczby zawodników krajowych od przewidzianego w regulaminie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved