Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Saad/Wawrzyńczyk najlepsze w Toruniu

Saad/Wawrzyńczyk najlepsze w Toruniu

fot. Plaża Gotyku

Cztery tie-breaki w walce o medale to rzadkość, tymczasem siatkarki kończące Grand Prix Polski, rozgrywane w ramach dziewiątej Bella Plaży Gotyku Toruń 2018, zapewniły kibicom odwiedzającym Rynek Nowomiejskim najlepsze z możliwych scenariuszy. Po długiej i wyrównanej walce drugą wygraną w sezonie odniosły Magdalena Saad i Agata Wawrzyńczyk. Drugą lokatę w zawodach zajęła para Justyna Tomala/Olga Klocek, natomiast na najniższy stopień podium w czasie dekoracji wskoczyły Joanna Wiatr i Justyna Tylutki. Warto odnotować, że jest to już trzecia wygrana Magdaleny Saad w toruńskim turnieju.

Sobotnie zmagania rozpoczęto dwoma ćwierćfinałami, rozgrywanymi z prawej strony turniejowej drabinki. Były to jedyne tego dnia spotkania w turnieju siatkarek, które zakończyły się w dwóch setach. Po nich do strefy medalowej awansowały pary Wiatr/Tylutki i Legieta/Wachowicz. Jak się okazało, obu parom pierwsze starcia dały się we znaki i półfinałowe spotkania, kończone tie-breakiem, rozstrzygały się już na korzyść rywalek. Te rozgrywano równolegle. Meczu Saad/Wawrzyńczyk – Legieta/Wachowicz zwyciężczynie turnieju w Kozienicach nie rozpoczęły dobrze. Duet Legieta/Wachowicz postawił na bardzo mocne uderzenia w polu zagrywki oraz równie silne ataki, dzięki czemu kontrolował przebieg partii. Para Saad/Wawrzyńczyk rozpoczęła pościg w kolejnej odsłonie. Tym razem to ona była skuteczniejsza w ataku, co pozwoliło doprowadzić do tie-breaka. W nim gra toczyła się w rytmie narzuconym przez Saad i Wawrzyńczyk. Legieta i Wachowicz zbliżając się do końca meczu, zaczęły odrabiać straty, ale rywalki dokończyły seta decydującego i triumfowały w meczu. Drugi półfinał również zakończył się w tie-breaku. Choć duet Wiatr/Tylutki lepiej rozpoczął spotkanie i dość wyraźnie prowadził, jednak z czasem team Tomala/Klocek zaczął odrabiać straty. Losów partii premierowej to nie zmieniło, ale w kolejnej już praktycznie od początku ton grze nadawała dwójka Tomala/Klocek, nie dając odetchnąć rywalkom. Sytuacja zmieniła się  w drugiej części tie-breaka, gdy świetna gra Wiatr/Tylutki pozwoliła temu duetowi odskoczyć i wygrać w całym meczu.Następnie pary, które walczyły o najniższy stopień podium, kontynuowały tie-breakową serię. Dodatkowo pierwszy set przyniósł wiele emocji. Sytuacja w nim zmieniała się co trochę i jeśli któryś z duetów odskakiwał, to drugi szybko odrabiał straty. To doprowadziło do zaciętej końcówki, rozstrzygniętej grą na przewagi, w której lepsza okazała się para Legieta/Wachowicz. W drugim secie od początku wyraźnie prowadziła dwójka Wiatr/Tylutki. Im bliżej końca, tym duet ten radził sobie coraz lepiej. Dobrze na zagrywce spisywała się Joanna Wiatr i set padł łupem tej pary. Tie-break lepiej układał się dla duetu Legieta/Wachowicz, ale pięciopunktowe straty team Wiatr/Tylutki odrobił bardzo szybko. Przy zagrywkach blokującej tej pary wynik zaczął się zmieniać, a kontynuacja skutecznej gry pozwoliła tej dwójce wygrać mecz i znaleźć się w turniejowej trójce.

Finał tradycyjnie zakończył tie-break i praktycznie od początku cały mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszych akcjach najpierw odskoczył duet Saad/Wawrzyńczyk, natomiast seria punktów wyprowadziła na prowadzenie parę Tomala/Klocek. Następnie gra się wyrównała, ale dobre akcje w obronie i kontrze Magdaleny Saad oraz skuteczna gra na siatce Agaty Wawrzyńczyk dały tej dwójce znaczną przewagę i pewną wygraną w partii. Kolejny set to głównie gra „na styku”. Co jakiś czas któraś z par próbowała odskoczyć, ale na tablicy wyników najczęściej zobaczyć było można remis. Nic więc dziwnego, że gra toczyła się w najlepsze i obie pary przez dłuższy czas nie potrafiły zakończyć seta. Finalnie to duet Tomala/Klocek, po błędzie rywalek, triumfowały w tej odsłonie. Set decydujący tylko na początku był wyrównany, z czasem team Tomala/Klocek zaczął oddawać pole przeciwniczkom, a te wykorzystały swoje szanse, zamykając spotkanie i cały turniej świetną grą.

Grand Prix Polski kobiet – wyniki:

ćwierćfinały – prawa strona:
Wiatr/Tylutki – Zdon/Biranowska 2:0 (21:17, 21:17)
Gierczyńska/Jundziłł – Legieta/Wachowicz 0:2 (19:21, 17:21)

półfinały:
Tomala/Klocek – Wiatr/Tylutki 2:1 (19:21, 21:12, 15:5)
Saad/Wawrzyńczyk – Legieta/Wachowicz 2:1 (14:21, 21:16, 15:12)

mecz o 3. miejsce:
Wiatr/Tylutki – Legieta/Wachowicz 2:1 (22:24, 21:16, 15:13)

finał:
Tomala/Klocek – Saad/Wawrzyńczyk 1:2 (18:21, 25:23, 9:15)

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved