Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Są kolejni chętni do poprowadzenia reprezentacji Polski

Są kolejni chętni do poprowadzenia reprezentacji Polski

fot. archiwum

Wydłuża się lista szkoleniowców, którzy są zainteresowani pracą z męską reprezentacją Polski. Jest na niej już co najmniej pięć nazwisk. Do grona trenerów, którzy chcieliby objąć schedę po Stephanie Antidze, dołączył Igor Kolaković oraz wymieniany już wcześniej Andrea Giani.

Przegląd Sportowy poinformował, że swoje CV do Polskiego Związku Piłki Siatkowej wysłał Igor Kolaković, który w latach 2006-2014 pracował z reprezentacją Serbii. Wraz z nią zdobył sześć medali dużych imprez, w tym także złoto mistrzostw Europy. Pracę stracił po mistrzostwach świata, które odbywały się w Polsce, a Serbowie zakończyli w nich udział w II fazie.Chęć poprowadzenia Polaków potwierdził też trener Volley Werona i reprezentacji Słowenii, Andrea Giani. – Rzeczywiście jestem zainteresowany posadą trenera reprezentacji Polski. Dlaczego? Bo to bardzo mocna drużyna – mówi 46-letni szkoleniowiec, który ostatnio odnosił wielkie sukcesy, prowadząc reprezentację Słowenii. Zdobył z nią wicemistrzostwo Europy, wygrał Ligę Europejską i awansował do II dywizji Ligi Światowej. Jednak jego kontrakt dobiegł końca, dlatego stara się o angaż w reprezentacji Polski.

Giani jest trzecim Włochem, który potwierdził chęć prowadzenia Polaków. Swoją ofertę zgłosił już trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Ferdinando de Giorgi. Posadą selekcjonera w biało-czerwonej kadrze zainteresowany jest także Bułgar – Radostin Stojczew. Co ciekawe, są również dwaj szkoleniowcy, którzy po raz drugi chcieliby wejść do tej samej rzeki. Mowa o Andrei Anastasim, który poprowadził Polaków do zwycięstwa w Lidze Światowej, oraz Danielu Castellanim. On z kolei wraz z biało-czerwonymi sięgnął po mistrzostwo Europy w 2009 roku. Przed PZPS-em więc twardy orzech do zgryzienia, tym bardziej że zapewne w najbliższych dniach lista chętnych do poprowadzenia jednej z czołowych reprezentacji świata jeszcze się powiększy.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved